hledat

Rza je pořád vytížen

Sdílej

Spousta dnešních mladých producentů uvádí Rza pořád za svůj vzor a příklad, kam je možné se dostat. Je fakt, že kreativity má Rza z hůry dáno. Když jednou Wu-Tang Clan jel na turné po Itálii, tak tam Rza nakoupil desky za 10,000 dolarů, které mu poslali domu v osmi krabicích. Doma pak otevřel jen jednu tu krabici a z těch desek dokázal udělat „Iron Flag“ a „The World Acording To Rza“.

Teď je možná čas otevřít další krabici, protože Rza bude mít opět, co dělat. Nové sólo desky chystají Ghostface, Raekwon, GZA a Method Man a kromě alba od GZA, který kolaboruje s DJ Muggsem, by Rza měl na zbytku desek tvořit producentskou kostru.

Novinka z 12. 6. 2005 (LayDee)
RZA – příští Methovo album a latino label

O Method Manově posledním albu si RZA myslí, že má sice své kvality, ale něco mu chybí. Kompletní beaty od RZA. V rámci příprav na nové Methovo album tedy spolu dali řeč. RZA připomněl, že když mu v minulosti obstarával produkci, Method Man vyhrál Grammy, měl dvě No. 1 alba v řadě za sebou a drtil veškerou kokurenci. Bez servítek nadhodil, že v okamžiku, kdy šáhne po jiném producentovi, jeho prodejní úspešnost klesne o 70 procent, žádný singl se nedostane do desítky nejhranějších v rádiích.

RZA si cení Method Manova projevu, stylu a lyrického talentu, ale teprve ve spojení s jeho beaty prý vzniká ta nejchutnější kombinace. Uvidíme, jaký gurmánský pokrm společně naservírují.

V souvislosti s RZA se nedávno objevila ještě jedna zpráva. Uznávaný producent a Ray Acosta založili nový label Wu-Tang Latino. Acosta je jeho ředitelem a spolupráci si pochvaluje. Podle něj se jedná o dokonalé propojení dvou hudebních žánrů, které latino-američané milují – hip hopu a reggaetone. Label má již čtyři nové přírůstky, všichni mají příští rok vydat album.

Zdroj: Streethop.com, AllHipHop

Novinka z 5.5.2005 (LayDee)
RZA spustil 36 Chambers Productions
RZA, schopný producent a byznysmen, spustil další ze svých projektů. Jde o společnost 36 Chambers Productions, která zastřešuje jeho obchodní zájmy, slouží k zápisu nových umělců a tak nějak dohlíží na veškeré obchody týkající se Wu-Tang Clanu (například by se měla ve spolupráci s Dame Dash Music Group podílet na vydání Ol‘ Dirty Bastardova posmrtného alba “A Son Unique”). Nabízí nejen klasickou podporu novým přírůstkům, ale také rozsáhlý katalog hudby k samplování a využití nejen v rapu, ale i filmu, TV nebo videohrách.

V souvislosti s novými objevy je RZA nadšen třeba Cilvaringzem, rapperem z Maroka, který se k WTC připojil už v roce 1999. Nedávno dokončil své debutové album, které podle Diggse přináší starý dobrý sound ála Wu Tang. Pod produkcí se vedle něj podepsal i 4th Disciple, Allah Mathematics či True Master a jako hosté se objeví (zcela logicky) Ghostface Killah, Raekwon, Masta Killa či Method Man.

Slabost má i pro zpěvačku, vytsupující pod jménem Thea. Původem holanďanka zrovna slaví úspěchy s písni “Baby Boy” k filmu “Unleashed”. RZA s ní pracuje na jejím debutovém albu a také natočil video k dalšímu singlu zmíněného filmu (“Unleash Me”).

Zdroj: AllHipHop news

Novinka z 25.6.2004 (Os10)
RZA s knihou o své crew
Chlápek jménem Robert Diggs, a.k.a. RZA, Abbott, Princ Rakeem, Rzarector, Bobby Steels, či Bobby Digital, producent a rapper jedné poměrně neznámé skupiny ze Staten Islandu:), plánuje na podzim letošního roku vydat knihu s názvem „The Wu-Tang Manual“. V ní nám RZA slibuje jak počtení o historii Wu-Tang Clanu, tak i o jednotlivých členech, numerologii, či něco z jeho oblíbené východní filozofie. Jen dodám, že kniha, kterou snad ocení nejen fans tohoto devítihlavého kolosu z N.Y.C., se má dostat na pulty 5. října letošního roku.

Novinka z 13. 1. 2004 (Krysa)
RZA a jeho kolaborace se západem
Že RZA rád hledá nové talenty je věc známá. Mezi jeho objevy patří mimojiné duo z Long Beach Northstar, označované také jako „West Coast Killa Beez“, jehož členové si říkají Christ Bearer a Meko. Seznámil se s nimi už v 1998 a v následujících letech jim dal šanci na různých projektech, např. „The Swarm vol. 1“ nebo soundtrack „Ghost Dog“. Těmhle klukům teď pomohl s jejich debutem nazvaným „Bobby Digital presents Northstar“, na němž figuruje jako výkonný producent a vyprodukuje 3 tracky. Svůj kus práce přihodí i D.R. Period, Allah Mathematics a překvapivě i Armand Van Helden. Vydání desky je už za dveřmi, do obchodů ho 20. ledna rozvezou Koch Records (původně nám ji slibovali už na 7. října).

Z nejnovějšího alba „Birth of a Prince“ předělal RZA pecku „We Pop“ a do remixu si pozval známé firmy ze západu E-40, Jayo Felony, WC a Crooked I, doplněné kolegy z Wu-Tang Clanu Method Manen a ODB. Ze stejného alba se tři pecky dostanou i na obrazovky – video pro „Grifts“ už je natočené, „Fast Cars“ a „Chi-kung“ budou následovat. Nedočkáme-li se do konce roku celého alba Wu-Tangu, pak nám RZA slibuje elpíčko „The Cure“ v druhé polovině 2004. Jeho hudbu a rap zaslechneme i na novém Ghostfacově albu „Pretty Tony“ (vychází 3. března).

Northstar – Bobby Digital presents Northstar:
01 Luv Allah (feat. Kinetic; produkce Armand Van Helden)
02 We Got It (feat. Freemurder; produkce Mathematics)
03 Skit (feat. Calvin Cooler)
04 Red Rum (feat. Shacronz; produkce RZA)
05 Skit (feat. Calvin Cooler)
06 Crazy (feat. Tonebone, Midnight and Shoshot; produkce Mix Jive Musick)
07 Nuttin (feat. 9th Prince; produkce Armand Van Helden)
08 Skit (feat. Calvin Cooler)
09 See Me (feat. Freemurder; produkce RZA)
10 64; produkce RZA)
11 So So Serious (feat. TMF; produkce Choco)
12 Duckie; produkce Mathematics)
13 Ballin‘ (feat. Suga Bang Bang & Solomon Childs; produkce D.R. Period)
14 Destiny (feat. Kinetic; produkce RZA)
15 Black Knights of the Northstar (feat. Doc Doom & Midnight; produkce Mix Jive Musick)

Novinka z 27.3.2003 (LayDee)
RZA chystá válku
O RZA se v našich končinách v poslední době mluvilo díky jeho pražskému vystoupení opravdu mnoho. Jako jeden z vládců rapového Olympu se rozhodně nenudí. Tvrdí, že pracuje hned na třech sólových projektech. První z nich se má jmenovat „Bobby Digital: Digi Snacks“ a mezi námi, obyčejnými smrtelníky by se měl ukázat na počátku letních prázdnin. Druhý projekt nese označení „Birth Of A Prince“. V podstatě jde o album, které zachycuje přeměnu Bobby Digitala v Prince Rakeema. Konečně třetí v pořadí je očekávaný „The Cure“. RZA jej prý musel trochu převařit, protože nebyl zdaleka spokojen s ingrediencemi, které se tomuto albu dostávaly.

Mimo to nyní spolupracuje s bubeníkem kapely Metallica a maká na hudbě k Tarantinově akční novince „Kill Bill“. A věřte nebo ne, tento chlapák se již také nějakou dobu připravuje na válku. Ne, seznamovat se blíže se Sadámem se opravdu nechystá. Pracuje totiž na svém novém albu „The World Acording To RZA“ (ve zkratce W.A.R.), které představuje dlouho očekávanou spolupráci raperů Evropy a Spojených států.

RZA prý během nahrávání procestoval řadu evropských zemí, hledajíc nějaké ty správné umělce. Album bylo připravováno již před dvěma lety, nyní bude doprovázeno vydáním DVD a můžeme očekávat fjůčring IAM, Saian Supa Crew, NAP, Pettera či Xaviera Naidoo. Na pultech by se album, které dávaly dohromady v osmi různých studiích, mělo objevit na sklonku dubna, tracklist máte zde:
01. Feven – Mesmerize
02. Petter – Det E Sa Jagkanner
03. RZA & Diaz – Whale Skit
04. Diaz – The North Sea
05. RZA feat. Saian Supa Crew & Ghostface – Saian
06. BAMS – French Kiss
07. Passi – Dedicace
08. NAP – Warning
09. IAM feat. RZA – Seul face a Lui
10. Blade, Skinnyman & Mr. Tibbs feat. RZA – Boing Boing
11. Bronz`n`Blak – Make money, money
12. Xavier Naidoo & Deborah Cox – Souls on Fire
13. Curse – Ich weiss 14. Kool Savas – Hotel
15. Xavier Naidoo & RZA – Ich kenne nichts
16. Fuat & Bekats feat. Germ – Uzaktan gelen ses
17. Frankie Hi NRG – Passaporto per resistere
18. Afrob & Sekou – Black Star Lineup
19. Saian Supa Crew feat. Method Man – Saian

Info: AllHipHop, MCM a Y2HipHop

fotoreport z koncertu RZA 23.3.2003 v Roxy (KWÉ)

Novinka z 28.9.2002 (K-Hill)
RZA a Tarantino ve filmu!
Udělejme si menší kvíz. Kdo zná hlavního představitele současné filmové scény. Podrobnější než ano je odpověď Quentin Tarantino, který je autorem slavných filmů Pulp Fiction či Od soumraku do úsvitu, nebo se například podílel produkčně na spoustě snímcích jako Krvavá romance.

Další otázka je z hiphopového žánru. Kdo je jedním nejpopulárnějším producentem z totoho hudebního odvětví? Ano,
RZA aka Bobby Digital z věčné party Wu-Tang Clan. Ten ve filmu též není nováček, má za sebou kusy jako Forest Whitaker nebo Ghost Dog: Cesta Samuraje, který došel velkého ohlasu diváků (v další výborné režii skvělého Jima Jarmushe).

A pro film Kill Bill by se právě tato dvojka měla pracovně sejít, aby vznikl další celovečerák, který je zhruba opět zaměřen na bojové umění (kdo řek že v Ghost Dogovi šlo právě o tohle). Kdy by měl film spatřit světlo plátna se ještě neví.

Tarantino, který je známý ironik a sarkastik právě ku násilí, akčnosti a bojovým uměním si vyžádal RZA se slovy: „Wu-Tang Clan a jejich vystupování je vlastně Kung-Fu. Po tom, co jsem shlédnul několik filmů s kung-fu, musel jsem oslovit právě RZA!“ Ten celou situaci zase komentuje: „Začali jsme spolu mluvit o kung fu a o filmech – všechny, které jsem vyjmenoval Quentin znal, takže jsme si hnedka rozuměli. Takže teď mám zase práci, která mě hodně baví!“

Když jsme u RZA, tak ten nyní pracuje na dalších svých projektech. Kdo v deseti poslouchal Metallicu, jistě bude znát jejího věčného bubeníka Larse Ulricha, se kterým se právě RZA zpunktoval pro společný projekt.

Diskutuj na Bbarak.cz