hledat

Rest nám prozradil, jaké věci miluje a nenávidí na svých týmových parťácích z Ty Nikdy

Sdílej

Jak by ses cítil v tomto roce ve freestylové disciplíně po boku Strapa, Zveriny či Tafroba?

Nedokážu si vůbec představit, v jaké by byli všichni formě. Asi by to bylo zajímavý. Ale nevím, jak bych se cítil, protože jsme všichni o dobrých deset let starší než v tý době, kdy jsme to hrotili. Bůh ví, jaký by to bylo, asi určitě bych nebyl teď v takový formě. Musel bych se do toho nějak vpravit.

Jsi opět jedním z těch, který tento festival otevírá. Jestli se nepletu, tak si tu sám za sebe nikdy na hlavní stagi nehrál. Letos jsi vydal desku, která je adeptem na album roku, proto nepřišel už ten čas?

Může bejt, pokud to takhle budou cítit i pořadatelé, tak to klidně dám. Třetí rok hraje ale na warm upu a je to pro mě nejlepší atmosféra. Když jsem hrál před dvěma lety na prvním warm upu, tak  stálo dvě stě lidí ještě před tím hangárem a byl to obrovskej var. Říkal jsem si, že chci hrát takhle, protože ty lidi jsou ještě fresh, nehraješ jako v jiný dny třeba v pět odpoledne. Mně se zdá, že tu je takhle lepší atmosféra v tom hangáru a je to pro mě takový ucelenější. Ale nebráním se vůbec tomu kdykoliv na tu hlavní stage vylézt a zahrát to tam.

Jezdíš sem hrát už několik let. Jak to bylo ale předtím, než jsi zde koncertoval? Jezdil jsi na Hip Hop Kemp i jako fanoušek?

Od prvních ročníků jsem tu určitě nebyl, já jsem začal až někdy v roce 2007, tuším. Ale byl to ročník, kdy jsem byl jako fanoušek a o rok později jsem byl už na Souboji titánů. Takže vlastně jen jeden rok, pak už jsem byl na hlavní stagi se Strapem, Radikalem, tehdy ještě jako Malým Ideou, Matheusem a byl tam obrovskej kotel. To byl asi jeden z největších ročníků, kdy tam bylo asi dvacet litrů lidí. Byl to největší zážitek, co jsem do tý doby měl, a pak ještě i dlouho potom.

Jsou tu interpreti, kteří si striktně odjedou svou show a zamíří domů, ale i ti, kteří si to tu užijí celé od začátku do nedělních ranních hodin. Jakým typem jsi letos ty?

Je to jak kdy. Zrovna odjíždím, protože hraju v pátek na Uprisingu. Ještě potřebuju nějaké věci taky zařídit v Praze. Když je ale možnost a je dobrý program, tak zůstávám. Stanový město už moc nedávám, takže raději hotel na spánek. První roky to šlo, ale v současnosti už fakt ne… (smích)

U této otázky snad na nikoho nezapomeneš. Chtěl bych slyšet ke každému jménu z tvého labelu, rapujícímu i nerapujícímu, co tě na něm baví a zároveň co tě na něm sere…

Vou, ty vole, jdeme do toho. Tak začnu asi Wonderem, protože mám podobnou vlastnost jako on, od které se můžu odpíchnout. Oba jsme zevláci. To mě na něm sere, že ještě nevydal desku, na kterou čekáme všichni hrozně dlouho, stejně jako jsem s tím sral já sám sebe. A sral jsem tím i svý fans, stejně tak vím, že i on sere svý fans. Strašně na mě cením to, jak je přímej na stagi a jaká energie z něj jde. Je to zvíře.

U Pepka (Idea) si cením strašně moc celkovýho postoje k práci. Je to dříč a přemýšlí o věcech dopředu. On prostě staví. Vadí mi na něm to, že je o deset centimetrů vyšší, protože v basketu by se mi to hodilo. Jinak asi nevím, co by mi na něm vadilo, ale je obrovskej… (smích)

Paulieho(Garand) strašně cením za to, jakým jede tempem svoje věci a jak tlačí merch, klipy. Furt je v plným nasazení. Není chvíle, kdy bys řekl, že Paulie nic nedělá. Je to nejaktivnější člen týmu. Sere mě na něm to, že to jako on neumím… (smích) Svým způsobem mu to závidím, ale hlavně přeju.

U Geye miluju jeho debilní humor, protože tenhle dar nemá nikdo jinej v labelu, jenom on. Sere mě, že je ode mě tak daleko, že nemůžeme tolik felit, jinak ho mám rád.

U Matyse extrémně cením, že je to člověk v labelu, který se umí do věcí pokládat zpěvem a rapem. Přinesl něco, co jsme neměli, nejen v labelu, ale tady celkově. Podle mě je svůj jak nikdo tady. Spousta lidí je svých, ale on je takovým zvláštním článkem. Sere mě na něm…ty vole, co mě na něm sere? … On může sežrat padesát kilo sladkostí a nepřibere. (smích) To mě na Matysovi sere, má skvělej metabolismus.

Kenny Rough, u toho cením hrozně jeho feláctví, obětavost, ochotu. Bez něj bych tu desku vůbec nevydal, točil jsem to u něj. Sere mě, že je furt v jednom kole a nemáme moc času na ten normální pofel. Jeho zápal a nasazení může být pro všechny inspirující.

Inphy, ty vole, ten mě sere… (smích) Ten mě fakt sere, že má nesmyslný skills v hraní her a čtení komiksů, na který já nemám čas. Je to chodící knihovna a hrozně cením, jak miluje rap. Je to jeden z lidí, u kterých vidíš, jak hrají set, a užívají si každou minutu každýho treku a jak tím žije. Inphy je čistý hráč.

Na Dubasovi miluju, jak je otevřenej a bezprostřední. Všechno má na péru, na ptáku, nebo jak to chceš, prostě volný… (smích) Žije si svůj live přesně tak, jak ho chce žít. A sere mě na něm, že už asi nikdy nebude chodit bez berlí.  Hrozně bych mu přál, aby se mu to zpravilo.

Oschlemeen, to je náš fellák, který se stará o kupu věcí. Na něm si cením toho, jaký to je člověk. Stará se o label, o merch, o booking… ani nevím, čím mě sere. Určitě mě něčím sere, ale zatím nevím, čím… (smích)

Kámo, já už nevím, kdo ještě… jsou to už všichni? Teď jsem se v tom dost zamotal….jéé, no DJ Fatte, jasně, no do prdele. (smích) Tak toho miluju ode dne jedna, za debilní humor, za skvělý beaty a nonstop kretenismus. Sere mě asi jenom, když se o něčem hádáme, protože on je pak to je pak neústupnej bombardér zpráv.

Tvá poslední deska je plná motivačních věcí, proto by mohlo někoho iritovat, že hlásíš slogan „Free Michajlov“ veřejně i skrze merch. Nezdá se ti, že to je trochu v rozporu, když byl legálně odsouzený za něco, o čem sám ví, že udělal špatně? Chápu, že je to tvůj dobrý kamarád, ale na venek by pro tohle nemusel mít pochopení každý…

Víš jak, já to nepropaguju tak, jakože pojďte ho teď vytáhnout z basy. On sám je smířenej s tím, že udělal pičovinu a sedí za ní. Ví, že si to odsedět musí. Já to mám spíš tak…ať už je venku. Mám toho člověka nesmírně rád a zrovna mi od něj přišel dopis. To, co tam je, není rozhodně příjemný, a i když udělal sračku, kterou udělal, tak ať už je ten čas, kdy ho osvobodí. Tam nikdo bejt nechce…

Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz