hledat

Tags:

Rekordy láme jak na běžícím pásu. Dokáže RAF Camora pokořit znovu to, co už sám nastavil?

Sdílej

Jedna z nejsledovanějších tváří posledního desetiletí u našich západních sousedů se opět vydala na sólovou dráhu. Rodák ze Švýcarska, který v patnácti letech utekl z domova, celý rok strávil ve Vídni na ulici, než se k němu naklonila štěstěna. Nyní je RAF Camora úspěšným umělcem sídlícím v Berlíně, hudebně úzce napojen na hamburský label 187 Strassenbande.

Na první poslech by sis netipnul, že na počátku své kariéry rapoval ve francouzštině. Po sérii projektů se rozhodl vydat na sólovou dráhu, která čítá celou řadu veleúspěšných nosičů. Týmového ducha však neztratil, což v minulých letech dokázal dvěma díly projektu „Palmen aus Plastik“. Nebyl to však pouze Bonez MC, s kým dokázal fungovat více jak na několika skladbách. Historie pamatuje i disky s Nazarem, Chakuzou či Joshem Mizu.

Šestý sólový materiál dostal nakonec název „Zenit“ a do distribuce zamířil na samotném počátku listopadu. V celkem osmnácti skladbách, ze kterých jsou dva oficiálně vedené jako bonusy, můžeme mezi hosty nalézt již skloňovaného Boneze MC, ale i Ghetta Phénoména či Gallo Nera. Úvodní singly se ihned staly opěvovanými ódami a vše nasvědčuje tomu, že se RAF Camora opět dočká velmi zajímavých prodejních čísel.

Jen stěží byste hledali častějšího sběratele rekordů v rámci žánru. Už jako sólový umělec od roku 2014 sbírá jednu cenu za druhou, jeho desky s Bonez MC tvořily milníky v německém rapu. Jen pro zajímavost, pokračování titulu „Palmen aus Plastik“ se stalo nejúspěšnější deskou na základě fyzického prodeje, stahování i streamování. Nebylo to však jen Německo, ale enormní zájem se linul i z Rakouska či Švýcarska. Jako první nabídli top desítce největších hitů více jak jednu skladbu, v top dvacítce jich měli dokonce celkem 13. A následná tour? I tak velký trh, jakým v Německu disponují, tohle doposud neznal.

Tracklist:

01. Zenit
02. Kreiert
03. Vendetta
04. Adriana
05. Verändert feat. Bonez MC
06. Resumee Worte
07. Traum
08. Puta Madre (Long Version) feat. Ghetto Phénomène
09. Nichts als Nichts
10. Resumee Risiko
11. Cinema feat. Gallo Nero
12. Meteorit
13. Unnormal feat. Bonez MC
14. Finale 1150
15. Resumee Rabe
16. Sag ihnen 2
17. Vendetta RR (Bonustrack)
18. Puta Madre (Bonustrack)

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1