hledat

Tags:

Redzed: Někteří lidi jsou u nás stále přesvědčeni, že by se rap neměl míchat s dalšími žánry

Sdílej

Objevil se z nenadání, přesto si dokázal naklonit publikum na svou stranu. Stále více hlav naslouchá člověku, který není typickým zástupcem tuzemské scény. To byl ale jeho záměr. Redzed se nechtěl škatulkovat, proto ne všem jde přes uši. Ale bylo by pokrytecké ukazovat prstem a říkat, že je jiný. V žánru, kde se jeden plavec topí vedle druhého a snaží se dostat na mělčinu za pomoci stejné techniky. Možná se nám tu rodí hvězdička, která se dočká většího ohlasu a uznání i za hranicemi naší země.

Lichotí ti zjištění, že někteří lajci by mohli u poslechu tvé hudby váhat, zda jsi vůbec zástupce české scény? Byl to i záměr vylézt z malého písečku a dobýt svět?

Samozřejmě jsem rád, že to některým lidem takhle přijde. Původně jsem ale nic jako dobývání světa nějak nezamýšlel. Dělal jsem to anglicky, protože mi ten jazyk přišel jaksi sympatičtější a bavilo mě to víc. Teď bych ale určitě rád hrál i někde v cizině.

U české scény obvykle platilo pravidlo, že kdo nediktoval mateřským jazykem, zapadl časem prachem. Proč si myslíš, že by ti měl tuzemský dav dát zelenou a za hranicemi tvým věcem naslouchat? V čem je Redzed jiný?

Myslím, že v tom, že se ze všeho nejvíc soustředím na přízvuk. Pokud některý slovo neumím říct dostatečně “americky“, nepoužiju ho. Taky se hudbu snažím neustále posunovat, jak produkčně, tak vokálně a chci do žánru přinést něco nového.

Máš za sebou Cruci-Fiction Tour se Sodomou Gomorou. Je ti jejich tvorba u nás nejblíže? Jak ses na tyhle starý vlky napojil a chystá se něco dalšího společně?

Tvorba Sodomy mi zas tak blízko není. Boompapový Horrorcore jsem nikdy moc neposlouchal.  Jsou to ale super lidi a tour jsem si s nima užil. Vzniklo to tak, že jsme si začali psát s Martym /Řezníkem/ a po nějaké době se i dohodli, že to spolu odjedeme.

Tvou výhodou je fakt, že brouzdáš na pomezí dvou žánrů. Bereš to i ty jako výhodu, nebo registruješ i zlé jazyky, které na tebe budou v rámci jednoho žánru ukazovat prsty na úkor druhého? Jsou to časté prvky ukázkového „čecháčství“ a závisti?

Rozhodně beru tohle brouzdání jako výhodu. Nebýt vázaný na jeden žánr je podle mě skvělá věc. Jakousi nenávist jsem zaznamenal pouze ze strany rapu. Od lidí, kteří jsou přesvědčení, že se rap nemá míchat s žádným jiným žánrem. A už vůbec s metalem. Je to ale strašně nesmyslný tvrzení.  Kdyby se žánry nemíchaly, nikdy by se hudba nikam neposunovala. Metloši mi zatím nic špatného neřekli.

Venku máš další klip z nové desky, tentokrát na singl „Ghoul“ s hostem Gizmem. Celá věc vyšla na celosvětově největším Trash youtube kanálu. Byl jsi osloven „Trash Gangem“ sám nebo jsi je nějakým způsobem upozorňoval ty? 

Gizmova bývalá spolupráce s Trashem vše hodně ulehčila. Když byl klip hotový, poslali jsme ho trash gangu a oni už ho jen schválili.

Prostor na takovém médiu sledovaném miliony uživatelů nabízí skvělý způsob proma. Navíc se šušká, že se chystají další věci. Jak v tom celém figuruje třeba beraní zjev a účastník loňského ročníku Hip Hop Kempu Bill $aber?

S Billem Saberem už jsme se na spolupráci domlouvali. Ani jeden z nás zatím nic napsaného nemá, ale určitě se něco chystá.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz