hledat

Tags:

PSH ignorují závody o počet prodaných desek, lidí na koncertech nebo views na internetu. Jak se jmenuje a kdy dorazí jejich čtvrté řadové album?

Sdílej

18 let od „Repertoáru“ a devět let od „Epilogu“ se pražští Peneři strýčka Homeboye vrací novinkovou nahrávkou „Debut“, jež v jejich diskografii zaujme pořadové číslo 4. Dnem D je středa 11. září, s tím, že mezi návštěvami lze očekávat i tváře a la Maniak, 7krat3 či Strapo, jenž se na startu roku 2019 objevil v pilotním singlu „Kdo já jsem“.

Co čekat? „Určitě se nebudeme snažit sdělovat moudra. Chceme nahrát odlehčenou desku, která se týká nás,“ informoval v interview pro magazín Headliner Vladimir 518. „Jako osobnosti jsme politicky aktivní, ale co se týká tvorby, politická kapela nejsme,“ doplnil pro stejné médium Dj Mike Trafik, jenž jedním dechem dodal, že pokud by se kapela zabývala výhradně věcmi, co ji pálí, mohla by přijít o čirou radost z muziky.

PSH už nemusí nikomu nic dokazovat a mohou být svobodní jako Snoop Dogg, jenž udělá v pondělí country věc, v úterý se otře o disko a ve středu spáchá ten nejpoctivější G-Funk pod nebeskou klenbou. „Naše momentální situace spočívá v absolutní ignoraci jakýchkoliv závodů o počty prodaných desek, lidí na koncertech nebo views na internetu. Začalo nám to být všechno úplně jedno. Vydali jsme mraky desek, odehráli jsme tisíce koncertů a velký turné, všechny známe. Sáhli jsme si na všechny statusy, o které tady kdy kdo stál. Co chceš dál? Nic. Už je jenom cesta zpátky. Představa, že se neustále rveš o to, abys byl number one, je naprosto absurdní,“ pokračoval na stránkách Headlineru čerstvě jednačtyřicetiletý 518.

Na R&B mě baví to napětí a přehnanost, tvrdí nový BiggBoss podpis 7krát3, jehož spojil s Vladimírem Oliver Lowe

7krát3 nešlápl vedle ani podruhé, z objevu jara se může stát i objev léta a možná celé R&B sezony

Jistý je fakt, že se nebude se slzou v oku vzpomínat na staré časy a neproběhnou ani výše naťuknuté „závody“ s nejbližší konkurencí. „My jsme ti poslední, kteří by začali tvrdit, že to není, co bývalo. Vtipný je, že to od nás lidi tak trochu očekávají. Oni ale nechápu, že se nám to pod prdelí změnilo už několikrát. My jsme vždycky chtěli, aby tu bylo víc kapel a zdravá soutěž. Chtěli jsme, aby někdo udělal tak kvalitní video nebo desku, že nás to zabije a řekneme si – Ty hajzlové udělali skvělou věc a my musíme udělat lepší. To všechno se stalo, takže to můžeme s klidným svědomím poslat dál. Ať se o to poperou. Je to strašně osvobozující. My už nemusíme nic,“ upozornila nejviditelnější část BiggBossu s pestrou graffiti minulostí v ABX, jehož slova publikoval Headliner.

K tématu postupného střídání stráží se vyjádřil také Papa Ori, jehož soudobá generace ničím nezaskočila. „Nový party fungujou podobně jako kdysi my, akorát mají kérky na ksichtě. Dělaj úplně stejnej rokenrol jako my, dokonce jsou složený z podobných charakterů. My jsme jim vyšlapali cestu a rap teď dělají po svým. A samozřejmě líp. Každá parta si myslí, že její hiphopíček je ten nejlepší,“ nechal se na webu Headlineru slyšet Miky Vorel, jehož hymna „Všichni už jsou v Německu“ je z politického hlediska velmi nadčasovou písní.

A co bude po čtvrtém řadovém albu? Ve hře má být Vladimírovo experimentální EP se Sifonem, Orionova dlouhohrající spolupráce s Maniakem i nové sólo, které by už mělo být dokonce napsáno. Projekt PSH by se měl dle starých zvyklostí zase na nějaký čas uložit k ledu. „Jedeme dál. Třeba se kolem rapu budem motat tak dlouho, až si řekneme, že uděláme další PSH věc,“ nezavřel vrátka autor kritikou opěvovaných „Teritorií“, jehož vyjádření lze najít v Headlineru. „Třeba se k tomu za deset let vrátíme,“ naťukl možnou budoucnost Trafor. „A třeba taky ne. Nedokážu si představit, že bychom zažili další cyklus, který trvá šest až deset let. Vždyť to už budeme mrtví nebo na vozejku,“ uzavřel pro Headliner nejpesimičtěji naladěný tvůrce počinů „Gorila vs. Architekt“, „Idiot“ a „Ultra! Ultra“.

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1