hledat

Tags:

Polské jazýčky ostré jako Wu-Tang? Výsledku pomohly i persóny jako Pezet, Sokól či Paluch

Sdílej

Pokud byste obdivovali historické krásy Krakova, zcela jistě byste nevynechali ani jedinou tamní památku. Jen hmotné architektonické kolosy nejsou chlouby tohoto polského jména. Poměrně silné zastoupení zde má i rap, především pak díky Kalimu, který zde patří k velice uznávaným osobnostem i mimo žánr. Na svém kontě má kromě celé řady desek i knihy a namočen je i v dalších různých projektech. Teď ale k hudbě, protože jeho nová deska splňuje všechny atributy pro to, aby zaujala i za hranicemi své země.

Během horkého léta nabídl Kali fanouškům album „Chudy chłopak“, která měla oslavit jeho dvacet let aktivní hudební kariéry. Povedlo se na výbornou, neboť zmíněný nosič se těšil velice kladnému hodnocení nejen z úst fanoušků, ale i řad kritiků. V tomto případě produkoval výhradně Magiera, ale předešlou, neméně úspěšnou desku „V8T“ produkčně zaštítil FLVWLXSS.

V závěru minulého roku se tohle duo opět spojilo, aby přineslo jen pár dní před Štědrým dnem novou desku „Droga koguta“. Jedenáct skladeb opět hovoří o dobré tvůrčí symbióze mezi autory. Rap hlásící se k starým postupům je vkládán do bubnů, které vykazují nejen východoevropskou kulturu, ale i prvky Orientu. Celou desku prokládají odkazy na staré asijské bojové filmy. Výběr hostů je hodně mezigenerační, neboť na jedné straně zde můžeme zaslechnout veterány Pezeta, Sokół či  Palucha, na té druhé pak Sariuse a Žabsona.

Tracklist:

1.KUKURYKU
2.WUTANG feat PEZET/SOKÓŁ cuty DJ FLIP
3.DROGA KOGUTA (OUTSIDER)
4.YAKUZA feat MAJOR SPZ
5.OKINAWA
6.CHINATOWN feat PALUCH/ŻABSON
7.SAKE
8.OPIUM feat GEDZ/LIPA
9.SADO feat SARIUS
10.KATANA
11.SAKURA

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1