hledat

Plexo & Mugis: Hosty shání vždycky Mugis, protože já se bojím odmítnutí

Sdílej

Co pro vás tento festival znamená a jak si užíváte zdejší atmosféru? Máte za sebou show v poměrně brzkou hodinu, jste i se svým časem spokojeni?

Plexo: Je to super. Minulý rok jsme nebyli, tak jsme si to letos vynahradili. Jsme rádi, že dorazilo tolik fanoušků, v 18:30 po práci si ne každý najde hned čas vyrazit pod podium.

Mugis: Já mohu jen dodat, že děkuji všem, kteří dorazili. V rámci možností si myslím, že ten koncert dopadl super.

V čem se podle vás značka Hip Hop Žije za ta léta posunula?

Plexo: Byl jsem překvapený, že je to tu velice bezpečné. Z každé strany je možné spatřit policii, která dohlíží na pořádek. Byla zde uzavřená jedna ulice a díky tomu jsme měli parkoviště hned vedle areálu. Je tu i ve VIP stan, kdyby přišel déšť. Myslím, že si organizátoři dávají na přípravě záležet.

Mugis: Minulý rok jsme nebyli, tak nevím, jak to tu vypadalo, ale od našeho posledního koncertu je zase vše lepší a organizátoři si mohou pogratulovat. Celé to vygradovalo na vysokou úroveň.

Myslíte si, že tu třeba časem zahlédneme více zahraničních interpretů, jako je tomu na Hip Hop Kempu, nebo tomuto festivalu zůstane nálepka akce pro tuzemské hráče?

Plexo: Já si myslím, že to posunou zase o kus dále. Viděl jsem teď v Česku festivaly, kam přitáhli velká jména. Nevím, jaký mají rozpočet, ale i tady vše roste. Organizátoři určitě hledají i sponzory, aby mohli tu laťku posouvat.

Pojďme ale také k vaší tvorbě. Plexo, ty jsi na poslední desce zmiňoval, že jsi jediný rapper, který má „plán b“. Změnilo se to po tom comebacku a vydání nějak razantně?

Asi jak se to vezme. Ten album měl jiný dosah než ty předešlé desky. Možná, že i díky singlu „Bez teba“ se na mě nalepili jiní fanoušci. Vyšlo celkem dost článků o tom. Stále to pro mě není obživa, i když by se dalo říct, že by mě to uživilo. To ale nechci. Proč taky?

Mugis: A ty nemáš choutky udělat další producentské album? Přeci jen jsou tvé beaty vyhledávané nebo se zaměříš jen na produkce pro novou desku Plexa, kterou jste avizovali?

Ještě před tím, než jsme začali dělat na společné desce, jsem měl chuť udělat něco vlastního. Mám ji i teď, určitě by to ale bylo časově náročné, a dělám teď úplně jiné věci. Vždy jsem říkal, že je pro mě prioritou náš společný projekt. Mám ale nachystané i spolupráce na albech různých lidí, které půjdou brzy ven.

Zmínili jste práci na nové desce. Můžete nám o ní už teď něco prozradit?

Plexo: Tak beaty od Mugise budou na nové desce zase trochu jiné. Já bych ani neřekl, že by se měl u ní hodnotit nějaký progres nebo posun. Děláme aktuální hudbu a máme nahraných už pár věcí. Dva hosté už nahráli své sloky, ale zatím je jmenovat nebudu.

Mugis: Určitě to na nich založené nebude, ale chceme je tam, protože si jich vážíme…

Plexo: V tomhle je právě Mugis frajer, on je vždycky sežene. Já se bojím odmítnutí. (smích) Já se bojím někomu napsat, že mi odpoví ne. Většina lidí tedy zatím spolupráci dalo, a ti, u kterých jsem se bál, že odmítnou, tak ty jsem právě hodil na záda Mugisovi a on je zařídil. (smích)

Mugis: Není to o tom, že bych to nějak na sílu zařizoval. Ty lidi samozřejmě chtěli spolupracovat, Plexo má jen nějakou psychickou vadu a bojí se. (smích)

A zahraniční hosté? Přeci jen je to v našich končinách takové nevděčné a interpret si tím plní jen své sny…

Plexo: Vím, že Mugis má sen, že jednou něco udělá s Method Manem…

Mugis: Zastávám názor, že mě vůbec nezajímá, koho takové spolupráce chytnou. Kdo takovou spolupráci neocení, tak o rapu nic neví. Já osobně bych si cenil, že jsem mohl s někým takovým dělat.

Před pár lety zde Suchota prokázal, že zná sloku Method Mana. Dokázal bys to taky?

Mugis: Právě u této skladby text znám, ale teď se mi z hlavy vypařil… (smích)

Plexo: Na své poslední desce jsi opět obstojně i zpíval. Máš třeba i v tom nějaké laťky, které chce pokořit? Posunout se i tady více nahoru a být třeba králem refrénů?

To záleží samozřejmě na beatech. Kdyby mi přišel nějaký rnb instrument, tak se ničemu nebráním. Tahle deska ale bude rapová, ale když budu mít pocit, že je tam třeba zpívaný refrén, tak ho zazpívám. Zpívat umím, což je moje plus.

Můžete mi i z vaší strany vysvětlit ten moment, kdy si Majself a Grizzly vytvořili vlastní label? Něco už zaznělo v jejich rozhovoru, ale chtěl bych slyšet i vás názor na tu věc. Jestli jsem to dobře pochopil, tak sis značku Neni Problem přivlastnil jako své s. r. o.

Plexo: S kluky jsme stále v kontaktu a vše je absolutně v pohodě. V té době, když jsme začali řešit Není Problem, tak já jsem potřeboval s. r. o . ze svých vlastních důvodů kvůli práci, protože jsem protože jsem přecházel na firmu. Měnil jsem živnost na s. r. o., tak jsem si řekl, že přejmenuju jen Není Problem a začnu pod ní dělat ty aktivity. Majself je samozřejmě člověk, který je dravý, a já jsem tam dal vykonavatele pouze sebe, takže si založil vlastní značku.

Mugis: Já osobně neumím ani říct, proč se některé věci staly, ale není nutné v tom hledat něco zlého. Jen bych řekl, že toho má každý tolik, že je problém se i střetnout. Bylo by dobré si vyříkat věci, které ti v hlavě rezonují, ale mezitím utíká týden za týdnem a není čas. Mohu ale říct, že mezi námi není žádný problém. Já osobně jim držím palce a věřím, že spolu ještě nějaké věci uděláme.

S každým albem je již dnes pravidlem, že vychází nějaký doprovodný merch. Jak to máte vy? Plexo prokázal dobré grafické schopnosti. Máme čekat něco speciálního?

Plexo: Nechci nějak experimentovat s nějakými speciálními věcmi. Měli jsme asi jako jediní tu krabičku na cigarety, což byla pecka, a šlo to na odběr. Stále ještě nemáme finálně vymyšlený koncept toho alba, konkrétně cover. Samozřejmě, že se nový merch bude pak odvíjet od toho obalu. Přemýšlel jsem i nad fúzí Neni Problem a logem Nočné mory, neboť to logo je super a umím si ho představit využít i v budoucnu.

Mugis:Pro mě je prioritou udělat kvalitní desku s dobrým rapem, hudbou a zvukem. Ostatní přijde potom. Není pro mě priorita dělat merch. Chci, abych si to album poslechl a věděl, že je dobré.

Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?