hledat

Tags:

Pete Rock i s pověstným párátkem v ústech strčí do kapsy většinu dnešních beatmakerů bez ksichtu

Sdílej

Současný roster Deep Thinka Records by měl zahrnovat i jména jako Blueprint, Count Bass D, PremRock nebo Tanya Morgan. V minulosti však patřil pod křídla oné značky také veterán Kool Taj the Gr8, jenž má momentálně v oběhu nový video singl „Llayers“.

Ten mu hudebně ušil na míru „The Chocolate Boy Wonder“ Pete Rock, jehož sice letos čeká oslava padesátin, ale který s pověstným párátkem v ústech i tak strčí do kapsy většinu soudobých beatmakerů s neosobitým zvukem.

Skladba oslavuje LoLife kulturu, její historii i dědictví a to, že video vzniklo právě na Times Square, rozhodně není náhoda…

Centrum Manhattanu bylo v osmdesátých letech minulého století kapku jiné místo než dnes, výše zmíněné mecce komerce se říkalo Forty Deuce a kromě všudypřítomné vůně cracku jste na ní mohli zastihnout kuplíře, prostitutky a další zástupce „zakázaného ovoce“, což má hodně daleko k současným reklamám na Disneyland. Velmi rozmanité „hřiště“ tehdy navštěvovaly kolektivy ze všech pětí newyorských čtvrtí včetně brooklynského Lo-Life, na který upozorňuje právě níže uvedený klip.

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1