hledat

Peneřina těžká dřina? Dvě třetiny PSH se vydaly zpátky do dnů…

Sdílej
Dj Mike Trafik: Je to z „Frekvence P.H.A.T.“, ne? Točil to Kečup.

Dj Mike Trafik: To bylo první velký videoklipový natáčení. Pamatuju, že „Praha remix“ ještě nebyla extra velká produkce, hodně to bylo o nadšení, Na „Teritorium“ už měl Kečup produkci, štáb, techniku, lidi. K tomu spousta znájemch v roli komparzistů. Tady zrovna 518 a Míša. Natáčelo se někde v Masný ulici, bylo vtipný, ale tam jsem zjistil, že nejsem fanouškem filmového natáčení. 24 hodin čekáš a minutu něco děláš. Ori visí na hrazdě – dost nezvykle akrobatickej výkon na Vorla.
Orion: To vymyslel Romeo. Zkopčenej 50 Cent. Tam mám celkem ještě hubenej ksicht.
Dj Mike Trafik: Ten den jsme měli koncert v Olomouci. Booking byl dlouho dopředu, ale tady o tý věci se dozvíš zkraje. To předávání bylo hrozný, strašně neprofi, strašně bez šmrncu, v zahulený Akropoli, úplně divný. Snažili jsme se tomu vyhnout a zúčastnili jsme se toho až v momentě, kdy jsme věděli, že jsme to vyhráli. Museli jsme strašně promptně do toho Olomouce. To začínalo už v 9, my jsme měli v 11 hrát a organizátor toho firemního večírku pro nás poslal řidiče s nějakým superrychlým mercedesem a my byli v Olomouci asi za hodinu dvacet minut. Jel skvěle, ale já jsem se jen modlil, ať už jsme tam.
Dj Mike Trafik: Jednoznačně koncert roku. Strašně jsme se na něj připravovali, ať už stage projevem, nebo tou naší show. Hrozně jsme si to užili. Já jsem z toho byl v takový eurofii, až mě štve, že si z toho víc nepamatuju. Ono to do jistý míry dost vymazává paměť.
Orion: HHK byl úplně skvělej. Nám se to strašně líbilo. Celá parta jsme tam byli, Kemp nezklamal, těšíme se na příští rok.
Dj Mike Trafik: Nejvtipnější natáčení ever. To byla taková prdel…Samozřejmě opět čekáš, čumíš hodiny, ale díky těm kostýmům a funky náladě. S Okim byla fajn atmosféra.
Orion: To byl slušnej klip. Paruky i knírek zabodovaly. Tady tu fotku ani neznám, ta je moc hezká.
Dj Mike Trafik: Tvářím se strašně drsně. S PSH jsme tady v tý sestavě od roku 2003, ale tipoval bych, že to je ještě starší. Neteče mi mlíko po bradě, ale teče mi pivné pěna po sklenici. A Vorel taky vypadá jako dost cizí člověk. Je to úplně někdo jinej. Ale vím, že je to na sto procent Sedmička. A nebo Akráč a nějaký Foundation.
Orion: Já si myslím, že to je Hip Hop Kemp, ale kdo ví. Vůbec si nepamatuju, že bych někdy měl kšiltovku New York Mets. Ale to tričko, co tam je, mám v posledním klipu „Neuč Vorla lítat“. To se mnou jde už hodně dlouho.
Dj Mike Trafik: Z restaurace Oliva. V tý době to bylo určitě dost stěžejní PR. Sociální sítě nebyl rozjetý a časopis byl jediný médium, který se věnovalo čistě žánrů. Byl to splněněj sen mnoha lidí, který se na tu obálku dostali.
Orion: Vobálka viď. Vždycky je dobrý bej na coveru, moc často člověk na coveru nebejvá. Tohle jsme fotili v restauraci Oliva.
Dj Mike Trafik: Na tomhle máme speciální vzpomínku. Fotil to s náma náš dobrej kámoš Honza „Quest“ Čech, kterej zemřel před dvěma rokama. Fotil jsem s ním hodněkrát, i „HPTN“. To byl takovej moment, kdy jsme byli s Vláďou statický a Vorel do nás zezadu strčil, aby se tam dostal ten běh.
Orion: To si myslím, že fotil Johny Quest, náš kámoš, co už bohužel není mezi náma. Mám tam na sobě Nike ID, který sem teď nedávno postoval na svůj Facebook profil. Nedávno jsem se totiž stěhoval, tak jsem je našel.
Dj Mike Trafik: PSH focení s Tomášem Treštíkem, potřebovali jsme nový fotky. Na konečné na Hájích jsme měli domluvený metro v kolejích. Mohli jsme i do tunelu, protože tam byla nějaká výluka. Museli jsme zaplatit dopravnímu podniku nějaký peníze a mohli jsme tam tři hodiny fotit.
Dj Mike Trafik: To jsme s Mikym fotili v rámci Black Starru. Nic extra zajímavýho.
Orion: Z mejdanu k znovuzrození Black starr.
Dj Mike Trafik: Já jsem říkal, hele Miky, s kým to tam stojíš? Co to je za lidi?
Orion: První zleva je Bartek, Nerad, Ivan Lietava, Engelmann. Fotbalisti Bohemky. A masér.
Orion: To je brankářský photoshoot z Ďolíčku pro nějakej magazín.
Orion: Tyvole. Jinak mikinu Praha City jsem našel při stěhování, určitě ji opráším. Vypadá to tak 2000 nebo 2001, ještě před „Repertoárem“.
Orion: Photoshoot kvůli PR na mixtape. Je to focený v Orku na Vltavský v podzemních lázních. my jsme ty nápisy jen tak rozmazali.
Orion: Zahrál jsem si miniroličku ve filmu „Nevinné lži“ v Český televizi s Vojtou Dykem a Taťánou Vilhemovou. Hrál jsem taxikáře, což je u mě paradox.
Dj Mike Trafik: To je naše srdcovka, „Epilog“ a pohřeb PSH s Pristem, kterej slouží mši. Všichni byli na pohřbu. Je to s postprodukce Vláďa Strejček.
Orion: Koláž, celá parta, všichni, co se podíleli.
Dj Mike Trafik: To je Fi:lter za desku „Gorila vs. Architekt“ v roce 2009, kdy jsme se přestěhovali do vlastního studia. Filter byl relevantní časopis. Z cen výrazně nežijem, že bychom se k tomu upínali. Proto to neděláš. Ale je to razítko pro potenciální partnery. Slyší na to firmy. Pro ně je to lehce měřitelná věc, než věci, který vnímáš ty nebo fanoušci, který tě znaj.
Dj Mike Trafik: Focení ke speciálnímu Kick The Shit: Wild Style Edition, který se dělalo v Roxy. Měli jsme speciání set, kdy jsme hráli ty největší bangery, ale do těch starejch známejch věcí.
Orion: Ten piece dělal Láďa s Lavorem.
Orion: Fotka s Hanou Hegerovou a režisérem Pavlem Abrahámem z novinářský projekce dokumentu „Česká rapublika“.
Dj Mike Trafik: Lidi lezli z voken, fotili si nás. Je to ulice Víta Nejedlého, dole byl nějakej bordel s kurvama, tak tam visely ve vokně vopocený ve dvě odpoledne, to bylo docela vtipný.
Orion: Ty věci, co máme na sobě, jsme s Láďou koupili hodin předtím v sekáči, když jsme čekali na Trafora. Jen tak jsme šli do sekáče a líbily se nám tam ty hadry.
Dj Mike Trafik: Rok 2012, natáčení „Proč je to kak“ s EP Nadzemí s La4 a Koulí. Já jako šéf firmy nakonec stejně vyhraju a přeberu holku, do které je zamilovanej Lafor a Koule. Já si vobčas připadám prkenej. Teď už cítím výrazněj pohodlnějc než kdysi. Z tý pozice producenta toho třetího seš brankář, seš trošku jinej. Nejseš frontman, ale zvykl jsem si, užívám si to. Už se tím nestresuju jako kdysi.
Dj Mike Trafik: Kde jsem? Byl jsem samozřejmě pozvanej, ale měl jsem svoji práci, která byla v tu chvíli trošku důležitější.
Orion: Tohle je z natáčení videoklipu s Monkey Business. Hugo Boss uniformy SS. Když je máš celou dobu na sobě, tak se ti ta ruka zvedá sama. Celkem vtipný natáčení v Sudetech.
Dj Mike Trafik: Kung-fu rap. Skvělý léto, příjemná atmoška. Střecha na Žižkově. Vláďovi trčí Žižkovskej vysílač z hlavy.
Orion: Tady jsem ještě relativně hubenej. Je to na střeše na Žižkově v baráku, kde Láďa dřív bydlel.
Dj Mike Trafik: To jsem fotil já. To není selfie. Na Euru 2008 ve Švajcu. Megavtipnej vejlet. Byl to zápas ČR – Portugalsko.
Orion: A tady někde vedle sedí Affro, který seděl vedle nás úplně náhodou. K tomu je zajímavý, že nás vokradli ve Francii v hotelu během spánku. Nebo ne mě, ale Lavora s jedním kámošem. Furt nás někde stavěli, protože jsme měli mercedes C a oni nám dávali čočku, páč jsme porazili Švýcarsko a voni to asi nějak nevydejchali.
Orion: Kolem „Repertoáru“, možná těsně po něm, když Láďa ještě bydlel na Ladronce a já jsem se vrátil z Marseille, kde jsem pár měsíců žil.
Orion: To je moje měsíční jízdenka. Fotka může být z roku 1993.
Dj Mike Trafik: Náš oblíbený Londýn. Už jsme tam hráli pětkrát šestkrát. Choděj československý fans, aupairky, různý housekeeperové. Dost silná komunikta, hlavně propojená, Češi, Slováci, Poláci, vždycky se to namíchá a vždycky si to užíváme, že tam zůstanem třeba tři čtyři dny.
Orion: Tam jsme pak jezdili výtahem nahoru dolů, protože to byl výtah asi dvěstěpatrovýho mrakodrapu. Hrozná prdel. Letíš nahoru a padáš dolů.
Dj Mike Trafik: Pozvání všech lidí v pohodě, ale ta synchronizace – točili jsme to fakt na šestsetkrát.
Dj Mike Trafik: Mikyho celej svět. Miky s mičudou.
Orion: To vůbec nevím, kde to je. To je tak rok 1999 nebo 2000.
Dj Mike Trafik: Sebeláska.
Orion: Asi nějaký MTV večírek. Možná v MeetFactory, ale vůbec nemám šajn.
Dj Mike Trafik: To si vůbec nepamatuju, ale evidetnně jsem tam byl.
Orion: Natáčení klipu od Kečupa. Komparz? Proč ne. V tý době jsme se tak střídali. Kontrafakt dělali kommparz zase nám.
Orion: Z načátení Monkey Business. Od rána se jelo dva dny a já nemám problém usnout kdekoliv. Tady jsem usínal u stolu.
Dj Mike Trafik: To je Tourbus z Plzně. A nebo Budějovice, ty byly strop. Velký město, všude bylo skoro 5 tisíc lidí.
Orion: V ČB to bylo úplně super.
Dj Mike Trafik: To bylo geniální. Ke konci to bylo psycho, lidi mi padali do gramofonů. Ale lepší happening jsme udělat nemohli. Pro nás je to do jistý míry demonstrace v rámci tý Prahy i tý hry – je to naše. Tady to vidíš, na Náplavku ti přijde pár tisíc lidí…
Orion: Já jsem rád, že tam nikdo nespad do vody. Nějaký záběry jsme pak použili do klipu „Já to říkal“.
Dj Mike Trafik: Polaroid moment z Bratislavy loni v prosinci.
Orion: V Blavě fotil nějakej frajer projekt, tak vyfotil i nás.
Dj Mike Trafik: Slušňáci z Óčka.
Orion: Tereza se mnou dřív dělala v Expres rádiu.
Orion: Tohle je z nějakýho dokumentu o graffiti nebo první dokument o rapu. Pro pořad Letadlo to není, v tý době už jsem měl krátký vlasy. Tady už mám takový polomikádo. Tak 1998.
Dj Mike Trafik: Ukaž to ještě jednou. Ježíš, to je boží. Styl jak hovado.
Orion: Z dovolený. Na Beats on the Beach v Chorvatsku. Jeden mejdan. Byl tam klubíček na pláži.
Orion: „Rok PSH“, natáčení na střeše ČEZU, kde nás dost vypekl stavbyvedoucí, Řekl: Tak si to sbalte a vypadnětě. My jsme oponovali, že je to studentskej film. On se začal smát, vyndal prospekt z šuplíku a řekl nám – tady ten foťák by chtěla moje manželka. Nenápadně si řekl o úplatek. Museli jsme mu tedy dát 12 litrů na foťák pro manželku, abychom mohli dál natáčet.
Orion: Ve Spinu jsem byl pozvanej do pořadu s Robertem Rosenbergem. Ptal se na všechno možný – kolik jsem voprcal ženskejch, jaký se mi líběj ženský atd. Jeho rap jsem neslyšel.
Orion: S Rytmusem v Radosti. Viděli jsme se po dlouhý době, takže jsme udělali fotku.
Dj Mike Trafik: Nový studio těsně po přestěhování se. Začínali jsme tam točit „Epilog“.
Dj Mike Trafik: To je z Láďovy svatby kapelní. Super, skvělá akce. Jak pro život Ládi a Simony, i pro nás.
Orion: Všem nám to velmi sluší.
Orion: Záběr z klipu „Neuč Vorla lítat“ na mých oblíbených kurtech. Raketa Pete Sampras. Samprasovka. A moje výkony? Nemůžu moc hrát kvůli hnátě, takže jen pinkáníčko.
Orion: Tag dělal asi Romeo, se kterým jsem měl crew DBR.
Dj Mike Trafik: Co tady dodat? Geniální. Chybí tady akorát 158. Pořádalo to kulturní centrum v Košicích. Krásně upravený, bejvalý kasárna a ten člověk dělal náš druhej či třetí koncert. Vše dotažený. Ale tohle zajišťovala nějaká paní s květákem na hlavě, co tam dělá PR, jen přepisuje věci, nemělo to s kvalitou koncertu nic společnýho, ale je to geniální. Víc jsem ale nezažil.
Orion: Becher bar, VIP Lounge. Pouštím tam vždycky jeden večer cédéčeka pro celebrity. Tančily všechny. Macháček, Bartoška a lidi co makaj v restauraci.
Dj Mike Trafik: To 3D je skvělý viď? Knír je lepený, takovýho kňoura nedám.
Orion: Trafik tam má největší dardu. Ty hadry jsme si vybrali na Barrandově v kostymérně.
Orion: Chodili jsme po Praze a fotili fotky na singl „Cesta štrýtu a hlasuju proti“.
Dj Mike Trafik: Výtah v Londýně, který jezdil do 30., 40. patra a nahoře byla restaurace. Dole byla uvaděčka, která pouštěla jen lidi, co jeli do tý restaurace a my jsme si tohle jedou absolvovali takhle ve třech a pak jsme se tam druhej den ještě vrátili s Láďou, abychom si ten zážitek zopakovali. Samozřejmě jsme vždycky řekli tý paní, že jedem do tý restaurace, ale nahoře jsme se zase votočili a jeli jsme dolů. Mělo to neuvěřitelný zrychlení, fakt jako když odlítáš ze země, skvělý.
Orion: Vodkud to je? Asi u Wiche doma nad Rokoskou? Vůbec si to nevybavuju.
Dj Mike Trafik: To my řekni vodkaď je? Vůbec nemám ponětí, ale datoval bych to k tomu s tím Vorlem z Akropole. Vyjukaný kuřata. Začátek milénia, start kapely.
Orion: To je 2005, poslední piece, co jsem udělal. No, pak jsem udělal možná ještě jeden…
Dj Mike Trafik: Co bude až nebude rap?
RUKAHORE_SHOP_BANNER
Bobby

V okrsku bbarak.cz jsem službám rapové policie oddaný od roku 2003.

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *