hledat

Palermo: Trap jsem začal dělat kvůli Young Buckovi a AK. Kluci z Ostravy mají podobnou mentalitu

Sdílej

Oproti jiným slovenským jménům v Čechách nehraješ často. Jak se ti zamlouvá zdejší prostředí a české publikum?

Zatím jsem tu hrál jen dvakrát, poprvé v Ostravě na křestu mixtapu 713 a to bylo brutální, fakt super mejdan. V Ostravě se cítím téměř jako doma, mají tam podobnou mentalitu. Určitě bych zmínil, že tam mají strašně vděčné fanoušky. Tady to bylo také dobré, na to, že jsem tento festival otvíral, tak byla i dobrá odezva.

Ale moc tracků jsi publiku nenabídl. Nebyla tvá show až moc krátká?

No, já už nehraju staré věci…

Počkej, z posledního alba jsem tam něco ale zaslechl…

Jo, jednu nebo dvě věci. To jsou ale hity, které se mi líbí a ještě mě neomrzelo je hrát. Lidé na ně reagují, tak proč jim je nedat. Už mám ale téměř nahraný nový album, takže toho bude brzy více.

O tvé nové desce se mluví již delší dobu, objevily se už nějaké singly s P.A.T.em, Pastroem nebo Barracudou. Kdy tedy vyjde? Co nám o něm prozradíš?

Mělo by to vyjít už na podzim, pokud budu na svobodě, protože se teď kolem mě dějí nějaké věci, o kterých nechci moc mluvit. Počítám ale s tím, že by to mělo vyjít, i kdybych tu nebyl. Deska už je v podstatě nahraná, jen čekám na nějaké featy. Bude to taková neslučitelná směs všeho možného, ale bude to mít skvělý zvuk a hrozné flows. Určitě budou i zpívané refrény, což je taková moje deviza. Určitě se dočkáš témat ze života, bude to nejlepší deska, jakou jsem kdy vydal, bude těžké ji překonat. Chtěl bych tam ještě zakomponovat mladé talentované tváře jako Osem a Yaya Rebel. Když tam nebudou, tak s nimi vydám něco bokem. Většinu produkcí tam zastřešil JL Beats, pak tam bude Milk Chocolate, od Sergeie Barracudy a další.

Jakým lákadlem jsou pro tebe zahraniční jména na featech? Využil jsi již nedávno Young Bucka, ale mnohdy je to finančně náročné a tuzemské publikum to zase až tolik nedocení. Plníš si tím i ty své sny?

Ten Young Buck bylo takové splnění snu, protože kvůli němu jsem v podstatě začal dělat trap. Když jsem si poslechl jeho album „Buck the world“, tak se mi ten zvuk líbil a chtěl jsem to tak dělat taky. Do té doby jsem jel boombap, ale tahle deska mě změnila pohled. Velmi mě ovlivnila také deska AK „Bída a bolest“. Teď mám nový sen, ale nechci ho zatím prozrazovat. Doufám, že se to ale podaří.

Když jsme se sešli naposledy na rozhovor, tak jsi byl spokojený pod křídli Moma. Nelze si nevšimnout, že už spolu neděláte, navíc proti sobě docela i na veřejnosti zbrojíte. Co se tedy stalo?

V tuhle chvíli už nejsme vůbec v kontaktu. Určitě v tom labelu nebylo zle, byl jsem tam jen na ústní dohodu a vše jsem si tam dělal po svém. Potom mi začaly určité věci vadit, řekli jsme si to a nějak se to prostě rozjeklo. Asi nebyl schopný přijmout ten můj názor nebo nevím. Tak jsem si řekl, že půjdu dál svou cestou…

Oba členy AK budeš mít na desce, Sergei dodá i beaty, jak jsi zmiňoval. Čím to, že k nim máš jako jeden z mála tak blízko?

Já jsem je poslouchal už předtím dost dlouho. Ta spolupráce není rozhodně o penězích. Já nejsem nějaký lakomý, ale nejsem tím typem, který by volal po známých jménech a nabízel jim peníze. Byly tam prostě vzájemné hudební sympatie a vzniklo to celé spontánně. Pokecali jsme tenkrát na Hip Hop Žije a sedli si. Nejprve jsem udělal věc se Sergeiem, udělali na to klip, a pak i s Pastorem. Nebylo to nic na sílu, čekal jsem na dobrý beat a věc, do které by mi každý sedl.

Znamená to tedy, že by ses mohl objevit i na avizované desce Barracudy?

To se nech překvapit, to ti nemohu prozradit. Není to moje album, tak o tom nemohu mluvit… (smích)

Čekáš, že se to s tvou novou deskou zlomí a začneš hrát pravidelně ve velkých klubech?

Mohl jsem hrát i letos na Hip Hop Žije, ale hrál jsem tam už čtyři krát na vedlejší stagi a nechtěl jsem dávat už pro třicet lidí. Asi tak nějak čekám, až se to zlomí. Buď se to stane a budu hrát normálně a nebo ne. Časy, kdy jsem se potřeboval vyskytovat na pódiu, jsou již pryč. Odehrál jsem víc jak 100 koncertů zadarmo nebo za nějaký malý honorář. Chci to teď posunout na vyšší level. Vydám album, které bude super, a očekávám, že to pak přijde samo.

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Už jsi četl?