hledat

Tags:

Odkaz WSRH stále žije. Adepta na nejsilnější polskou věc uplynulého roku hledej možná v Poznani

Sdílej

Na oživení známého projektu WSRH si asi budeme muset ještě chvíli počkat, ale rozhodně není na škodu, že Słon i Shellerini poračují dál v aktivitě i po své sólové ose. Zatímco první jmenovaný vydává v únoru EP s Dope D.O.D., ten druhý se blýskl v říjnu zajímavou deskou, která ve svém tracklistu možná ukrývá i jednu z nejsilnějších polských skladeb uplynulého roku.

Tři roky po poslední desce „Mam się świetnie“ se Shellerini ozývá s dalším dlouhohrajícím materiálem, který pojmenoval „Alma Mater“. Rozhodně se nejedná o desku, která by se měla svým zvukem a obsahem narazit na hranice svého města a nedokázat je překročit. Dokládá to i seznam zúčastněných producentů a rapperů. O beaty se postaraly tváře jako Soulpete, The Returners či Gibbs, zatímco za mikrofonem sekundují donGURALesko, Paluch či Sarius.

Jednoduchý cover poukazuje na fakt, že samotný zvukový obsah by vás měl obohatit i svou výpovědní hodnotou. I proto je na obálce kresba sochy na schodech vedoucí na Kolumbijskou Univerzitu v New  Yorku. Naši pozornost ve dvanáctimístném tracklistu pak upoutala věc „Restart“, která by se mohla ucházet o jednu z nejsilnějších věcí u našich severních sousedů za uplynulý rok. Desku lze pořídit pod hlavičkou stáje Vulgarus.

Tracklist:

1. Nic Nowego
2. Telstar
3. Na Pewno
4. Apolinary Baj
5. Od Kuchni
6. Restart feat. Paluch, Sarius, Gibbs, prod. Gibbs
7. Czarne Słońce
8. Mur i Beton
9. Byle Gdzie
10. Dom Zły feat. Koni, Kaczor
11. Krakatau
12. Spokój feat. donGURALesko

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1