hledat

Tags:

Není nikdo z mý generace fresh jako sem já, chválí se v nejnovějším singlu Hugo Toxxx

Sdílej

O frontmanovi Hypna 808 nejde psát, že je zpět, protože vůbec nikam neodešel a svou fanouškovskou obec, kterou si za celá ta léta vychoval, zásobuje s většími či menšími rozestupy poměrně pravidelně.

Tentokráte sympatizantům předložil video singl „Na můj krk“, pod jehož beatem je podepsán HoodRich Igor, jenž už pro 1/2 Supercrooo udělal na startu letošního roku věc „NBA“.

„Není nikdo z mý generace fresh jako sem já,“ chválí se sebevědomý Hack, na čemž by nebylo nic divného, protože určitá dávka nabubřelosti, ega a víry ve vlastní síly je v rapové hře nezbytná.

Druhou otázkou však je, jestli se srovnáváním se svými vrstevníky, kteří dělají odlišený zvuk a ubírají se jiným směrem, nekorunuje na jednookého krále.

Vždycky je navíc lepší, když to o sobě dotyčný interpret nemusí říkat podobně polopaticky a vyzní to přirozeně z úrovně jeho skladeb. Takhle to decentně připomíná příběh o opakované lži, která se má stát po pětisté repeticí pravdou.

Styl Bauch má, o rukopisu se taky nepochybuje, ale invence, která je stále jedním z rozhodujících faktorů o úrovni daného mistra ceremonie, už tomu tak nějak chybí (nejoriginálnější je v tomto případě název písně, což je ale asi málo).

Nijak tomu nepřidá ani klip, který je hned z několika důvodů o ničem. Když je něco natočeno nudně, v průměrné lokalitě a bez jakéhokoliv scénáře, přijdou na řadu efekty.

Při vší úctě k Hugově obšírné videografii – důvod, proč dát vizuálu šanci opakovaně, neexistuje. Chrochtat blahem budou jen jeho bublina a skalní, bohužel.

 

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1