hledat

Největší hit letošního roku se dočkal videoklipu

Sdílej

O co přesně se jedná? Na britském rádiu BBC 1xtra má DJ Charlie Sloth svůj pořad a jeho součástí je i segment s názvem Fire in the Booth, kde jednotliví hosté ukazují své rapové dovednosti, taková ostrovní obdoba 5 Fingers of Death, chcete-li. A na konci sprna se v něm objevil právě Michael Dapaah, nicméně ne pod tímto jménem, ale ve dvojroli – jako MC Quakez a hlavně jako Roadman Shaq. Roadman Shaq je postava, kterou si herec Michael Dapaah vytvořil pro svůj internetový seriál, a je to v podstatě moderní Ali G. Dělá si legraci z mluvy, chování a oblékání britských "roadmans", tedy gangsterů, a určité části obyvatelstva možná ani nedochází, že jde o satiru.

Všechno to začalo tím, když Roadman Shaq vstoupil do rádia, dostal beat a rozjel svůj freestyle, který možná vážně vznikl přímo na místě. Pokud vás tohle legendární video nějakým záhadným způsobem minulo, podívat se na něj můžete v celé jeho kráse zde. Jestli posloucháte grime a zajímáte se o místní scénu, rozpoznáte spoustu stereotypů – předvádění matematických dovedností z prvního stupně, nošení oblíbené bundy v jakémkoliv počasí nebo napodobování zvuků zbraní.

Po zveřejnění následovala lavina remixů a Dapaah si byl vědom potenciálu svého vystoupení a koncem září tak vydal studiovou verzi tracku, který dostal oficiálně název Mans Not Hot. Ale kdo by čekal, že po měsíci začne popularita tohoto internetového fenoménu upadat, ten se šeredně mýlil. Big Shaq pořád jede. Dokonce tak moc, že Shaquille O’Neal se vrátil k rapu a spolu s rapperem z Toronta jménem ShaqIsDope nahráli disstrack na jejich jmenovce z ostrovního království. Prostě ideální příležitost k propagaci, že ano.

Můžete taky hádat, který se tří Shaqů byl pozván na letošní BET Hip Hop Awards, aby předvedl další geniální freestyle. A při té příležitosti taky během své návštevy Států stihl natočit videoklip ke svému hitu, který je stejně geniální jako samostný singl a korunu tomu svojí přítomností nasadil král memů – DJ Khaled. Snad Dapaah neusne na vavřínech a brzy naváže s další peckou.

RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *