hledat

Nejprve byly koláže terapií po nepřijetí desky „Orfeus“, teď je James Cole veřejně vystaví

Sdílej
Jeho analogové koláže jsou po vzoru surrealismu výsledkem toku podvědomí oproštěného od předem definovaných představ o tom, jak by dílo mělo vypadat a co by mělo nést za myšlenku. Důraz je kladen více na samotný proces tvorby, jež, jak říká sám autor, byl pro něj zpočátku terapií po nepřijetí jeho desky "Orfeus". Výsledkem jsou vizuálně minimalistické koláže s citlivou kompozicí. 
 
"Snažím se být divákem své vlastní práce. Chci tápat stejně jako jakýkoliv divák, být hotovým výjevem překvapen. Snažím se důsledně „nevědět“, co dělám. Nechávám se vést tvarem, barvou, kompozicí. Snažím se důsledně znemožňovat vznik jednoduchého smyslu, nedělám propagandistickou či reklamní koláž. Moje věci nemají nic říkat, protože jsou to obrazy a nikoliv knihy. Chci dát sobě i komukoliv jinému prostor ke svobodě, to znamená prostor ke snění. Nicméně nedělám abstrakci. Používám konkrétní výjevy, snažím se je však rekonfigurovat, aby zmizely jejich běžné asociační dráhy," říká o své práci člen SuperCrooo.
 
Vernisáž, která se bude konat 28. listopadu, bude mít netradiční formát multimediální prezentace. Celkem 20 koláží bude reprezentovat obálky fiktivních knih, kterým Phat ex post vymyslel název a anotaci. Společně se svým kolegou z hudební branže Ristem složili speciální hudební pásmo, ke kterému bude v určitých sekvencích Don Koulion předčítat jednotlivé anotace. Vznikne tak unikátní hudebně-poeticko-výtvarná performace.
 

Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?