hledat

Návrat fénixe, který vstává z popela intrik slovenského rapu?

Sdílej

Jméno Palky registrujeme již nejakou dobu a tento bratislavský talent stoupá nahoru rychlostí horkovzdušného balonu. Poněkud nepochopitelně se mu světlo přízně publika vyhýbá i přes neodmyslitelnou kvalitu, kterou dodává. Jeho poslední hostovačka s profláklým jménem bratislavských ulic, Figy KO, nepadá daleko od pomyslného stromu kvality

Delirium Tattoo, někdejší domov jednoho z autorů této skladby. Ohledem udalostí, které vedli k této skladbe, se ještě s Figym pobavíme. Z textu je však už jasné, že sám financoval několik projektů, které dnes žnou úspěch a Figy byl ponechán v prachu minulosti. Úpřimnost a vervu nejde textu odepřít, u techniky by se pár výtek našlo. Avšak na technickou stránku existuje opravdu dobrá záplata v podobě Palkyho našlapané flow. Změny dikce, přechody mezi rapem a zpěvem a hutný lyrický obsah, tohle vše Palky bez větších problemů spojuje v téměř dokonalý celek.

Od Grizzlyho jsme zvyklý na jiný soudek produkcií, spíše na elektronickou notu, avšak boombapová klasika opepřená výborným kytarovým, riffem mluví jasným jazykem. Grizzlyho již rozhodně nejde brát na lehkou váhu. Kvalitu, na kterou jsme od něj zvyklý je těžké imitovat. Název, ani datum připravovaného albumu od Figyho není zatím známy, první vlaštovka však vylítla ze studia Anapol, které je samo o sobě jakýmsi puncem kvality.

RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *