hledat

Murder Inc. v podezření

Sdílej

Na počátku ledna rozvířil hladinu „černého“ hudebního průmyslu další skandál. Justice Spojených států se začala velmi zajímat o hospodaření labelu Murder Inc.

New York City – 3. 1. 2003. Do kanceláří této hudební společnosti (kterou tolik propagují např. Ja Rule a Bobby Brown ve svém společném klipu) vtrhla zvláštní jednotka federálních agentů, vytvořená k vyšetřování Irv Gottiho a jeho společníka Kenneth „Supreme“ McGriffa. Vyšetřovatelé se pokoušejí zjistit, zda McGriff pomohl rozjet Gottiho hudební kariéru prostřednictvím peněz, získaných z prodeje drog. Vyšetřují podezření z praní špinavých peněz a spolčování s gangy.

Ve studiu bylo zatčeno několik mužů, McGriff byl zatčen na Floridě. V New Yorku proslul jako člen The Supreme Team, který v polovině osmdesátých let dokázal prodat crack asi za 10 milionů dolarů. Již v roce 1985 byl McGriff kvůli drogám a zbraním odsouzen na 9 let, ale odseděl si pouze 22 měsíců.

Tento muž se stal výkonným producentem filmu „Crime Partners 2000“, v němž hrají hvězdy jako Ice T, Snoop Dogg nebo Ja Rule, který mu skládá díky na svém posledním albu „The Last Temptations“.

Asi o dva týdny později zadržují úřady několik bankovních účtů společností napojených na „Supreme“ McGriffa. Například na účtu společnosti Picture Perfect Entertainment postupující Gotiho labelu Murder Inc. se nachází půl milionu dolarů. Picture Perfect se podílela na vytvoření soundtracku k výše zmíněnému filmu. McGriffův právník popírá, že by peníze pocházeli s nelegálních zdrojů.

Podle posledních zpráv se agenti stále snaží najít finanční propojení mezi Gotiho Murder Inc. a McGriffem.

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Předchozí článek
Další článek

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Už jsi četl?