hledat

Mos Def oficiálně opustí hudební a filmový průmysl. Čemu se hodlá věnovat dál?

Sdílej
 
Úmysl ukončit rapovou (a zdá se, že i filmovou) kariéru oznámil Dante Terrell Smith prostřednictvím videa na Facebook Live, jež zároveň uvádělo důvody zrušení chystaných koncertů ve Spojeném království. Základním kamenem realizace tohoto rozhodnutí se stala jeho zpráva, že původně brooklynský interpret prohlásil na nějaký čas za svůj domov Kapské město v Jihoafrické republice, kam míří kvůli problémům s pobytem v USA.
 
„Tento rok skutečně odcházím. Spolu se sedmnáctým výročím Black on Both Sides jsem vděčný za kariéru, kterou jsem si dokázal současně užít. Odcházím z hudebního průmyslu a stejně tak okamžitě opuštím Hollywood. Ve výrobě jsou ještě dva filmy, na nichž jsem pracoval, než jsem oznámil svůj odchod. Tenhle rok vydávám poslední album," zaznělo mimo jiné v Mos Defovu videu.
 
Celé vyjádření vypovídá spíš o Beyově vztahu ke Spojeným státům, rsp. jejich politice, jelikož i přes viditelné znechucení nechce dvaačtyřicetiletý Mos Def zabít své kreativní poslání. „Budu se věnovat jiným věcem. Víte, móda, oblečení a umění jako takové. Cokoli, co je překrásné a užitečné. To chci teď dělat," zaznělo ve video příspěvku.
 
Yasiin Bey se zároveň omluvil za zrušení koncertů ve Spojeném království, jež bylo podle něj zapříčiněno problémy s americkými zákony, jež mu zakazují do země lordů a čaje o páté vůbec oficiálně vycestovat. K tomu se váže i oznámení zcela posledního koncertu v Kapském městě, jež budou moci "přespolní" fans sledovat prostřednictvím streamu.
 
Lednovému audio příspěvku se chtělo věřit jen těžko. Nyní se zdá být ale celá věc stále konkrétnější a je velká škoda, že rapový žánr ztratí jednoho se svých nejtalentovanějších a umělecky neujniverzálnějších synů. Zdá se, že je na čase si začít zpívat I’m leaving..
 
 
Zdroje: 2dopeboyz.com, hiphopdx.com
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz