hledat

Matys – Tlak

Sdílej

Matys se zdá být v roce 2018 nezastavitelný. Nejprve přišel s debutovou deskou "Martin", nedlouho poté naservíroval mixtape "Mixdown", poté byl spolu s Ideou a Prezidentem Lourajderem u vinylového EP Dropboxu a v neposlední řadě měl prsty také ve druhé řadové desce Ty Nikdy "Akta X".
 
Zmíněný Matysův šéf z IF a BoyBandu nám napsal, že video určitě stojí za pozornost a my se pod to můžeme podepsat, protože už máme až po krk klipů bez nápadu či scénáře, ke kterým se není třeba vracet.
 
Volba tvůrčí party Blok_4 padla na skladbu "Tlak", jež nese stejný název jako pár let stará Otisova bombička s Dalybem, ale neodbočujme, protože pokud jsme ještě pár let zpět o stájovém kolegovi Boy Wondera, Resta nebo Garanda vůbec nevěděli, v současnosti už to neplatí a je pěkné vidět slyšet, jaký kus cesty zase ušel od debutového singlu pod TNKDLBL "69". Kéž by ta upřímných a osobitých interpretů bylo více…
 
"Tlak je inspirován prožitkem blízké smrti, ve kterém může naše identita prožít surreálnou skutečnost. Hlavním záměrem bylo zachytit emoci skladby, která je o úzkostech a testování lidské psychiky. Vyprávění je postaveno na asociativní montáži obrazů, které reprezentují psychický tlak v různých podobách. První linie reprezentuje reminiscence na dospívání a s ním spojené traumata či silné emocionální prožitky. Druhá linie reprezentuje astrální cestování, ve kterém duše protagonisty prožívá rituál s kmenem, který se ho snaží převést do nové dimenze. Rámec vyprávění je paralelně prolínán realistickou linií, kdy Matys bojuje o život při převozu do nemocnice po symbolicky naexponované havárii. Zároveň se v příběhu opakuje motiv vodní hladiny, která může být intepretována jako metaforický portál do jiné dimenze či reality," vysvětlil svůj záměr Luboř Rezler, který už spolu a Adamem Maachem a Tomášem Bukáčkem stál za videem "Nůž na krku".
 

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Bobby

V okrsku bbarak.cz jsem službám rapové policie oddaný od roku 2003.

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *