hledat

Masta Ace – YBI (Young, Black & Intelligent)

Sdílej
 
Nedávno vydané album The Falling Season ukazuje, jak dobrý je Masta Ace vypravěč. Disk, jehož prostřednictvím nás brooklynský rodák zavedl do svých studentských let na Sheepshead Bay High School, patří zatím k nejlepším storytellingovým deskám letošního roku. A nejen to. 
 
Duval Clear zpracováním svého studentského příběhu coby společenské sondy předvedl, s jakou elegancí a dokonce výchovným působením se může MC i ve věku devětačtyřiceti let pohybovat na stagi, aniž by přitom vypadal jako přerostlý puberťák. A to i přesto, že by jeho flow mohla v roce 2016 leckomu připadat za zenitem. Zkuste si například pustit věcičku Mr. Bus Driver, kde Ace během cesty do školy komentuje tehdejší dění v ulicích z "bezpečí" školního autobusu a vzpomíná při tom na řidiče, který ho do Sheepshead Bay každé ráno vozil. Tady prostě vítězí obsah nad formou.
 
Stejné poselství jako The Falling Season nese i nový videoklip YBI (Young, Black, Intelligent) v režii Paris, kde Ace hovoří o pokrocích afroamerických studentů jeho školy, zatímco vypráví vlastní příběh lemovaný šikanou a potyčkami s pravidly amerického vzdělávacího systému. 
 
 
Zdroje: 2dopeboyz.com, youtube.com
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *