Na dobrý rap si je třeba počkat

hledat

Majself & Grizzly – Neptun (2016; Neni problem)

Sdílej

Mariánský příkop asi ještě nenavštívili, ale potápět se umí a oba dokazují, že jejich hlava není dutá natolik, že by se nemohli pod hladinu dostat. Netlačí se na sílu do čela pelotonu, ale umí zaujmout celé hejno ryb, které jejich koráb následují. Nechtějí být uníkat jako Nemo, přesto mají svou osobitostí co nabídnout. Nechtějí zkoušet vyplout do nezbádaných vod, přesto objevují nové a nové spodní proudy, které je ženou nejen ve flow, ale i osobním progresu.

Tahle bárka chce být Rolls Roycem tuzemských vodách a já bych se ani nedivil, kdyby za čas byla. Špetka lidovosti a monumentálnosti tomu zatím ještě chybí, ale jezdí ji to obstojně. Samozřejmě, že se objeví i sirény, které by chtěly změnit směr plavby, ale hned v úvodu druhé desky je znát, že oba autoři věří, jakou trasou se chtějí ubírat a tihle dva opravdu nesledují hlavní lodní trasy. Nebojí se občas část společného větru vzít i do svých plachet, ale kapitán je na lodi jen jeden a ten si diktuje, které vody bude skrze kormidlo brázdit. A nutno podotknout, že ty vody jsou s ní v dokonalé symbióze, neboť z Grizzlyho roste velmi schopný producent, který již expanduje i k jiným plavčíkům.

Plavit se po moři znamená, že občas narazíte i na tonoucího. Nejinak je tomu i v případě desky „Neptun“, ale po přivítání na palubu kapitán zjišťuje, že nabral velmi schopné členy posádky. V mnoha případech se jedná o staré dobré známé, tak proč jim lano nehodit, když víte, že vám pomohou k dosažení vytoužené mety. Není nutné měnit každou deskou kurz a experimentovat třeba jako IF. Trosečníci fungují na výbornou a není nutné detailně rozebírat, kdo z nich je větším přínosem. A když se na obzoru objeví loď se stejnou vlajkou, je jasné, že Plexo se kus řeči také zastaví.

To co chutná mně, nemusí chutnat tobě, ale já jsem spokojen. V útrobách lodi se nevaří řasy a plankton, ale zajímavé delikatesy, které se na palubě podávají skoro jako v pětihvězdičkovém hotelu. Je znát, že tihle námořníci jsou zase o něco zkušenější, přesto jim ke statusu vlajkové lodi přeci jen ještě něco chybí. Jsem si však jistý, že pokud tyhle vody neopustí ve snaze hledat novou zem, doplují přesně tam, kde bude jejich příjezd oslavován ohňostrojem. Já tedy zatím neřeknu, že Majself a Grizzly jsou vládci všech moří, ale ve svém zálivu mají monopol a mohou expandovat i dále. Album „Neptun“ dokazuje, že se s aktuálními prvky dá pracovat i bez záměru vydělat a strhnout pozornost na sebe jen po dobu jedné výpravy na širé moře. Dávám svou ploutev poměrně vysoko, ale věřím, že si to tenhle materiál zaslouží. 

7/10

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Už jsi četl?