hledat

Kvintet comebacků, o kterých se šeptá i nahlas povídá

Sdílej

5) Divokej Západ

Západočeská formace, která ve své době nenechala žádného fanouška přitažlivého bpm chrápat, je už velmi nostalgickou slzou v historii. Kromě Olvera Lowa aktivitou ostatní členové nehýří, ale opak může být možná zase pravdou. Sám Snupa se nechal nedávno slyšet, že by se spojení sil příliš nebránil a ve hře by mohl být společný track, možná i dva. Osobně si neumím podle jejich vývoje za ty roky představit společný kompromis o vícero zářezech, ale nechám se rád překvapit, zda příjde dříve Oliverovo sólo, nebo nějaká ta nostalgická spolupráce. A tak se v kuloárech západních Čech šušká, že by Plzni nemusela vládnout jen fotbalová Viktorka…

4) De Zrechts

Naposled byly kostky vrženy, ale je tomu již hezkých pár let. Zrechti nikdy netlačili na pilu a neotvírali žádná obchodní střediska. Sem tam z Lišova vyletěla vlaštovka, která nemířila do teplých kraji, nýbrž spíše na sever do zbytku naší republiky. Ne každej netopýr je Batman a Jelínek si své sólové choutky již splnil, proto se mezi skalními hovoří o desce, která by mohla být na světě již někdy začátkem podzimu. Samozřejmě, že my už tušíme, co je na tom pravdy, ale slib nás nutí vás nechat zatím ještě v napětí.

3) Chaozz

Byli první, kdo přijal náruč komerčního světa a tvrdě za to platili u zbytku scény. Chaozz je pojem, který zná i tvoje matka a mohla by ho znát po letech i tvá mladší sestra. Kato již dokázal, že není nutné stranit se multižánrovému publiku a verbálně může lahodit i náročnějším konzumentům. U piva se nyní navíc rokuje, že jubilejní patnáctý ročník festivalu Hip Hop Kemp by je mohl opět svázat kabely mikrofonů a nechat tak návštěvníky po letech opět prošlápnout zásadní stopu v naší historii. Jen si moc dobře neumím představit, jak některé notoricky známé skladby budou v podání autorů na živo vypadat dnes, ale rozhodně bych si to ujít nenechal.

2) Indy & Wich

Další veterán roku zasloužilých letců se blíží na hlavní rundy a očekává se, že z Kypru doveze opět zajímavý materiál. Proč také ne, když hlavní ingrediencí je osvědčená kvalita zvuku od pana mistra Wiche. V minulém roce se společně postavili opět na podium nejen na festivalu Hip Hop Žije, ale i při obřím koncertu v Lucerně a opět dostali hlad. Nejsou to kuchaři, kteří by návštěvníkům chtěli v blízké době servírovat rovnou celé menu, ale labůžo je už prý na cestě. Bude se jednat o nějakou novou pečinku, která se dočká i vizuálního hávu a k tomu se budou prohánět po republice v Red Bull busu a připomínat se českým městům, jak tomu bylo i před lety.

1) Pio Squad

Někdy prostě musíš od toho všeho a hlavně sám od sebe utéct. Nebaví tě už víkendy na cestách v klubech, kde stále dokola opakuješ rýmy, která se ti začnou protivit. Jihlavská smetánka si dala více než dlouhou pauzu, ale samotné publikum vykazovalo takový smutek z jejich absence, že je opět krade od jejich rodin. Začalo to projektem pro děti z Bangladéše a v létě to vyvrcholí albem, na které se čeká asi více než na volbu amerického prezidenta. Nečekej odklon od toho, co tu končilo rokem 2008, jen si zestárl a muší chápat, že i tvá oblíbená kapela má trochu jinej pohled na svou existenci a jinak vnímá okolí. Hlavní však je, že Jižní Pio jsou zpět!

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *