hledat

Když si Sharlota posvítí aneb Plusy & minusy Refewa, Renneho, Protivy, Fosca či Diesela…

Sdílej

V českém rapu se moc žen neangažuje. V jakém postavení se cítíš, když ta konkurence není moc velká. Jsi královnou?

Asi jsem o tom takhle nikdy ještě nepřemýšlela. Brala jsem to vždycky tak, že kopu sama za sebe nerozdělovala jsem to na holky a kluky. Byla to vždycky Sharlota mezi všema. Je pravda, že tu moc holek na scéně není, ale furt si myslím, že člověk musí bojovat tak i tak.

Mnozí ale tvrdí, že ženský rap je nepřirozený a nemůže mít nikdy koule jako ten mužský. Lidé tě znají nejen kvůli tvé hudbě, ale i módním výstřelkům a celkové image. Nebojíš se, že ti ta nehudební stránka trochu umetá cestu a dělá ti to pak celé jednodušší?

K mé tvorbě to rozhodně patří, ale asi si nemyslím, že by mi to tu cestu umetalo. Právě naopak. Myslím, že mi to pod nohy hází ještě více klacků, protože když bych byla taková víc obyčejná, tak bych byla víc líbivá a tím pak dostupnější posluchačům. Myslím, že tím svým stylem jsem si hned od začátku ještě víc nandala, stylem a extravagancí se vyhranila. Ale vytrvala jsem v tom a jedu si to svoje, proto ty lidi to mohou zpětně ocenit.

Blakkwood je stájí pestrou a početnou. Všechny ty parťáky znáš lépe než fanoušci, proto bych od tebe chtěl slyšet, jakou vlastnost u každého obdivuješ a co tě na něm naopak sere?

Začneme teda mým partnerem Lucasem Blakkem. Jsem ráda, že je to strašně schopnej člověk, na kterým závisí strašně moc lidí a řeší strašně moc věcí. Je to hodně důležitý, protože já kolem sebe potřebuju člověka, který věci řeší, abych na to nebyla sama. Zároveň mě strašně vadí jeho flegmatičnost. Já jsem hrozně emoční člověk a potřebovala bych někdy, aby některé situace vnímal stejně jako já. Občas nechá něco bejt, i když já nad tím jen mávnout rukou nechci.

Dalším je Refew, se kterým teď jezdíme koncerty nejčastěji. Mám ho hodně ráda za jeho bezprostřednost. Když jsme spolu na stagi, tak se na něj mohu spolehnout. Je to člověk, o kterýho se mohu opřít, kterej se mě kdykoliv a kdekoliv zastane. Myslím, že nám to teď hudebně dobře šlape, a proto děláme na společném albu. Zároveň mě na něm sere to něco agresivního. Je napůl cigoš, proto to v něm je. Pokud se nasere, tak ta agrese je někdy dost velká a občas jsme šli do velkýho sporu. Ale pravdou je, že se nenaštve jen tak. Ale ta bouřlivá povaha mě občas sere.

Renne Danga mám ráda kvůli tomu, že si dlouho tvořil svoji osobnost. Spousta lidí ho neměla ráda, stejně jako jeho tvorbu. Lidem také třeba vadilo, že je na půl Vietnamec. Myslím ale, že na sobě hodně, ale fakt hodně v poslední době dřel a musel si nějaký ten post pro sebe vybojovat. Jsem ráda, že to nevzdal a udělal si také svoji image. Na druhou stranu je někdy u něj toho ega až moc, alespoň já to tak cítím. Občas světu ukazuje, jak moc je drsnej, přestože ve skutečnosti to tak není.

Psycho Rhyme je strašně učenlivej a pokornej. Když k nám přišel, tak jsem mu řekla, že nemám ráda kolem sebe lidi, kteří chlastají. Vzal to za svý, a když jsme spolu, tak třeba ani tolik nepije. Je tedy ohleduplnej, pokornej a je na něm vidět, že se chce učit a chce na sobě pracovat. Je šikovnej. Nemám na něm ráda takový to jeho punkáčství. Nedává si moc pozor na věci a sem tam něco ztratí a nepoučí se z toho a za týden ztratí ještě něco důležitějšího. Podle mě tím životem občas až moc proplouvá. Vzhledem k jeho věku se to dá ale ještě v klidu omluvit. Občas mu domlouvám jak mamka synovi. (smích)

Potom tam máme Protivu. Toho budu popisovat těžce, protože jsme se spolu dlouho nebavili.  On je hrozně hodnej a citlivej člověk, ale na druhou stranu to, jak se dokáže odříznout od známejch a nedat nikomu nic vědět, není dobré. To mě na něm moc mrzí. Dokáže se vysrat na celej svět a nefungovat, když na něm někdo závisí.

Fosco Alma je taky teď dost mimo nás, protože dělá ajťáka v jedné firmě. Vlastně i prodal svůj podíl v Blakkwoodu a není už tím hlavním lídrem. Hudbu dal trochu stranou, ale udělali jsme teď novou písničku, která bude skvělá. Dobře se mi s ním spolupracuje. Co se týče nějaké jeho negativní stránky, tak má některé vlastnosti, které se mi nelíbí, ale nedokážu je přesně charakterizovat. Občas mě překvapí nějakým svým postojem k určité věci.

LDým se také delší dobu nevídáme, ale líbí se mi, že má svoji tvář. Je takovej, jakej je. Má svůj názor a postoj a přes to nejede vlak. Může vyfuckovat všechny kolem sebe, i kdyby byl poslední na světě. Je to ale zároveň i jeho nevýhodou. Občas se mu nedá něco říct, protože s ním hodně rychle dokáže nastat konflikt.

Jay Diesel je takovej pohodář, fajn týpek, ale občas mi přijde, že se někdy stává, že některý informace řekne někomu, a tomu druhému pak řekne zase něco jiného.

Delší dobu s vámi působil i Viktor Sheen. Mohla by ses v podobném duchu vyjádřit i na jeho adresu?

Tak Viktora jsem měla strašně moc ráda a byl to jeden z mých nelepších kamarádů. Užila jsem si s ním strašně moc srandy a hodně jsme si rozuměli. Mrzelo mě na něm, že dokáže nečekaně občas změnit názor a odstřihnout vše kvůli nějakému svému cíli. Nehledí pak na zbytek týmu nebo na to, co za sebou zanechá.

Na závěr by mě zajímaly tvé textařské schopnosti. Připravuješ projekt s Refewem a šušká se, že ti právě on píše všechny texty. Je to pravda, nebo jsi sama na sobě zapracovala a už si dokáže šít věci sama sobě na míru?

Já si myslím, že to není veřejné tajemství. My jsme to odprezentovali tak, že spolupracujeme na textech. On strašně rád prezentuje, že mi píše 80% textů, ale on taky často rád přehání. Sama při tom makám ještě na svým novým albu a většina věcí, které jsem teď dělala, byly celé moje. Já si svoje texty píšu sama, ale u našeho projektu je dobré, že on nahodí téma, já mu řeknu, o čem bych chtěla psát, on to napíše, a já to pak upravím podle sebe. Určitě to není ale tak, že by mi psal všechny texty. Nejdříve tedy vyjde moje sólo a poté EP s Refewem.

Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?