hledat

Tags:

Když přemýšlím o dobrotě Ježíše, moje duše pláče, říká Kanye West těsně před vydáním deváté desky. Kdo všechno mu s ní pomáhal?

Sdílej

Jeden z nejznámějších interpretů soudobého světa Kanye West, jehož hudba se rozprostírá napříč neuvěřitelným množstvím žánrů včetně soulu, barokního popu, electra, indie rocku, synth-popu, industrialu nebo gospelu, vydává své deváté studiové album „Jesus Is King“, které pokračuje v načatém náboženském motivu a vyjde 25. října.

Společně s deskou vyleze i stejnojmenný koncertní film. „Tohle album má být vyjádřením gospelu, má šířit gospel a pravdu o tom, co pro mě Ježíš udělal. Když přemýšlím o jeho dobrotě, moje duše pláče,“ přibližuje disk ten, jenž rozjížděl svou kariéru pod Roc-A-Fella Records, na němž produkoval singly Jiggovi nebo Alicii Keys.

Novinka by ráda navázala na úspěch předchozího alba „Ye“, které se stalo osmým albem Kanyeho, které debutovalo na první příčce. Autor alb „The College Dropout“, „Graduation“, „My Beautiful Dartk Twisted Fantasy“ či „Yeezus“, jenž je doma na svém vlastním labelu GOOD Music, se tak stal interpretem, jenž drží rekord v nejvíce umístěných albech na první příčce žebříčků za sebou.

Na „Jesus Is King“ přispěli například Ty Dolla Sign, Nicki Minaj, Kenny G nebo Ant Clemons. Mimo toho, jemuž se podařilo prodat 140 milionů nahrávek a s jednadvaceti Grammy jde o nejvíce oceňovaného umělce aktuální generace, se chopili produkce například Pi’erre Bourne (Playboi Carti/6ix9nine), Ronny J (XXXTentacion/Eminem/Machine Gun Kelly) nebo Timbaland.

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1