hledat

Tags:

Když je hip hop čistý jak podlaha na JIPce aneb Diamond D stvořil s Fat Joem, Raekwonem a Fred The Godsonem opravdu těžkou nálož

Sdílej

Kdo pamatuje na klasiku „The Score“ od The Fugees, ten nepochybně zná i legendární samochválu Diamonda Dho, jenž na sebe nalepil status „the best producer on the mic“.

V současné době už to se vším respektem k veteránovi z newyorského Bronxu neplatí, nicméně na jeho obhajobu je třeba povědět, že poslední deska „The Diam Piece 2“ opravdu pár znamenitých kousků ukrývá.

Jedním z nich je věc „Survive or Die“, jejíž vizuální složka v doprovodných záběrech velmi pěkně vyzdvihuje hlavní město hip hopu, odkud všichni zainteresování pochází a kde tvoří.

Na mysli máme tři zcela odlišené hlasy, které patří pánům Fat Joe, Fred The Godson a Raekwon, v souvislosti s nimiž bychom se Diamonda rádi zeptali, zdali do těžké písně nominoval „metráčky“ záměrně, nebo jde o pouhou náhodu. Za nás každopádně skvělý audio zážitek, na jehož jeden poslech nestačí. Takhle si představujeme čistý hip hop v roce 2020.

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1