hledat

James Cole objevil nový svět: Nemusím nic psát, ani přemýšlet, jen se nechávám unášet materiálem

Sdílej
 
Don Koulion našel v tvorbě ručně dělaných koláží způsob relaxace od hudby, díky které ho zná každý posluchač (nejen) hip hopu. „Nemusím nic psát, ani přemýšlet, jen se nechávám unášet materiálem. Je to osvobozující. Na druhou stranu, koláže jsou velmi náročná disciplína, což mě dlouho odrazovalo. Zlomilo se to až během jednoho kreativního večera s mojí přítelkyní Marií. Tehdy jsem se propadnul mimo čas a prostor a skončil až v pět ráno, kdy jsem měl hotový první kousek. Od té doby mě motivuje láska k procesu.“ 
 
Zdrojem papírových koláží, které James Cole vytváří, jsou primárnějeho autorské fotografie kulturních artefaktů, krajin, běžných užitných předmětů i lidí. „Skrze fotografie se nořím do proudu lidské kultury, do celé její historie, do rezervoáru přeplněného artefakty a symboly. Stejně tak se skrze fotografie dostávám ke sféře člověkem nedotčené: sféře přírody. Potápím se s nůžkami v ruce a plodím další, dosud nestvořené artefakty, které často kombinují lidské a přírodní. Neřídí mě žádná myšlenka, ani záměr, ani téma. Pouze touha po silné vizi pocházející ze stavu transu,“ vysvětluje člen Supercrooo.
 
Na vernisáži, která se koná ve středu 20. září od 18.00 v Eco Art Salonu Oway Rolland, budete moci shlédnout vybraná Coleova díla a ochutnat veganské dobroty od Mladého kokosu a od Chlebíček storu. Hudební doprovod zajistí DJ Risto Sokolovski. 
 
Eco Art Salon  Oway Rolland nabízí profesionální péči  a organickou kosmetiku zaměřenou na propojení krásy těla, ducha a mysli. Prostory salonu jsou zároveň vzdělávací akademií, uměleckou galerií a showroomem pro cokoliv, co s krásou souvisí. 
 
 
 
RUKAHORE_SHOP_BANNER
Bobby

V okrsku bbarak.cz jsem službám rapové policie oddaný od roku 2003.

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz