hledat

Hip Hop jako součást výuky

Sdílej

Jak se zdá, má hip hop v soudobé historii a kultuře Spojených států poměrně velký význam. Natolik nezanedbatelný, že se jeho dějiny, průkopníci a další význačné osobnosti stávají obsahem výuky na amerických školách. Na některých fakultách dokonce existují obory, zabývající se výhradně tímto typem kultury a jeho základními elementy.

Například studenti v Los Angeleské Crenshaw High School se mohou vedle textů J. Steinbecka, S. F. Fitzgeralda, … zabývat texty raperů jako Tupac Shakur, Jay-Z, Goodie Mob či Geto Boyz. Škola následuje rostoucí trend ve vzdělávacím programu, kdy jsou vedle klasické literatury probírany rapové texty. S určitými básníky spisovateli jsou srovnávány texty „If I Ruled the World“ (Nas), „The World is a Ghetto“ (Geto Boyz), „The Message“ (Grandmaster Flash), …

Třídy studující hip hopové texty můžete najít třeba v The University of Connecticut, Berkeley, Michigan State University nebo Stanfordu. A všichni společně si můžeme pouze přát, abychom se i u nás jednou dožili něčeho podobného.

zdroj:AllHipHop

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Předchozí článek

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Už jsi četl?