hledat

Hip hop je hra mnoha tváří. Přijeď poznat všech pět do pražského Cross Cafe

Sdílej

Jestli je to beatbox, rap, graffiti, DJing nebo breakdance, každá kategorie, nebo-li element, má na scéně své místo. V průběhu let posledních se však některé prvky jako rap dostali do popředí a naopak, některé byli utlačeny do úzadí. Buďto technickým pokrokem, nebo technickými nedostatky samotných aktérů, kteří se snaží si svou práci maximálně zjednodušit. Proto můžeme vidět "DJs" hrající z controlerů, nebo přímo z počítače, bez nutnosti jakékoliv fyzické interakce s hudbou. Playback v roce 2016 také není cizím artiklem mnoha popředních jmen. Pokud ti tohle vše leze krkem, Hip Hop Games můžou být tou pravou dávkou entusiasmu i pro tebe.

Znáte v rámci české a slovenské republiky kromě Hip Hop Kempu nějakou akci, kde naleznete všechny elementy této kultury pod jednou střechou? Že ne? Tak se přiďte čtvrtého června 2016 do pražského Cross Café přesvědčit, že další taková akce existuje. A o co tedy půjde?

Kombinace všech elementů nabídne pět soutěží, ze kterých dva vítězové postupují na mistrovství světa. První fází bude pětiboj rapu v rámci End of the weak. Z této soutěže vzejde český reprezentant pro světové kolo. Zaostávat nebude ani Beatbox battle, kde se česká elita tohoto oboru potká a zasoutěží si rovněž o světové finále. Ve spolupráci s Dowis.cz Hip Hop Games nabídnou i Graffiti battle. V neposlední řadě proběhne soutěž o nejlepšího DJe pod taktovkou DJe Frikyho z TroubleTeam. A chybět nebude ani pátý element, tudíž tanec. Lámat se o podlahu budou lokální crews a rozhodně se bude na co dívat. Pro náročné fans se uskuteční beseda s hiphopovou vědkyní Aničkou Oravcovou, která kromě své Street Cypher Radio Show o hip hopu i přednáší na vysoké škole. V rámci nadupané afterpárty vás čeká vystoupení současného držitele ocenění Anděl v kategorií Rap & R’nb – Smack One!

Nultý ročník open-air battle festu – HIP HOP GAMES, proběhne 4.6.2016 v Cross Clubu ale především před klubem na nové venkovní scéně.
 

Open air 12.00 – 21.30 
After párty 1 SMACK 22:00 
After párty 2 OPEN MIC v kavárně pro MCs a Beatboxery 22:00 – ??:??

 

Live shows: BMG (FR), K.I.M. (FR), Slizzer (AUS), Georgy (AUS), Jaro Cossiga (CZ), BEATBURGER BAND (CZ), DJ Friky, DJ Enemy, DJ Five, CBM (SK),  TOTÁL VOKÁL, Beatbox Martez, Beatbox Slovakia, UGC

Moderuje: Metoděj a Dozer (saysomething.cz)

RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *