hledat

HH Kemp sváží rapové modly z celého světa. Kdo nám na line upu ještě zbyl?

Sdílej

Evropa:

CHILDREN OF ZEUS /UK/

Manchester už dávno není jen městem fotbalu. Žijí zde i děti bohů, kteří si udělali na Ostrovech jméno láskou k soulu. Popírají teorii, že Anglie je jen rájem elektronických zvuků. Ke grimu mají stejně daleko jako k letišti v Hradci Králové, přesto tu budou. Hlasy, které znají po celém světě a chce je mít každý. Kenny Kon je mistr zvuku a Tyler Daley hrdlem hladí. Měkké? Ano, ale geniální.

KOFI STONE /UK/

Londýn vyplivl již celou řadu schopných jmen. Hudební stát ve státě, město na Temži, které se pyšní kvalitou. Tu přináší na Kemp i Kofi Stone, který má v hrdle zlato i kulomet. Oduševnělé myšlenky, které za léta posbíral v ulicích britské metropole. Drahokamy moudrosti, které bys měl při cestě na tuto adresu brát jako průvodce.

DJ FASTCUT, LORD MADNESS, SGRAVO, V’ANISS, WISER /IT/

Zlověstná banda, která se neštítí ničeho. Při bicích linkách tuhne krev v žilách a dostavuje se strach. Italský rap v hrdlech tvrdých jak žula. Vše dopadá na úrodnou půdu a zapadá do sebe jak puzzle. DJ Fastcut coby majitel zvučných produkcí, do kterých pozval vyvolené. Žádná druhá liga, na tuhle bandičku se v uzavřeném svatostánku nechytá ani hvězdný Juventus.

ARENA 051 (DJ DIMA, DJ SHAWA, DJ DJANGO, MAKS BUNNY, DAM LARKO, VIRUX, KAPPA-O, RAZZA40, SANTIEGAZ) /IT/

Apeninská smečka, která není slyšet jen za úplňku. Nahnat je na jedno pódium značí vyklidit vše nepotřebné a hledat každý kousek místa. Vyplatí se. Arena 051 definuje v posledních letech italský rap. Boloňa je jejich baštou, ale byli to právě oni, kdo dokázali otevřít římské brány dokořán a zanechat zde stopu jak gladiátoři v Koloseu.

DEAMS /NL/

Nařachaný týpek ze země tulipánů a větrných mlýnů. Rodnou hroudou je Amsterdam, ale rodinu má po celém světě. S otevřenou náručí se hlásí k Zulu Nation a pro zasvěcené znám již od roku 1996, kdy natočil klip v Americe se známou pornoherečkou Heather Hunter na zadních sedačkách limuzíny. Ve své době pekl koláče s Gang Starr, DJ Premier mu posílá nemocné beaty i dnes.

Zbytek světa:

HILLTOP HOODS /AUS/

Přijeli, sklidili úspěch a zase se vrací. Jen marně byste hledali protinožce, kteří dokážou hudbu vykreslit tak barevně. Na scéně víc jak dvacet let, pokořené rekordy, hitparády, platinové desky i hudební ceny. Navíc se začíná hovořit o novém materiálu, po kterém je hlad. Však už to jsou čtyři roky, které se zdají být pro fanoušky nekonečné. Hilltop Hoods si zamilují i posluchači mimo žánr.

NOAH SLEE /NZ/

Svět je velký, ale dostat se z bodu A do bodu B už není časově náročné. Podobný osud potkal i novozélandského rodáka, který zakořenil v Berlíně. Produkuje multižánrové skvosty a do toho zpívá, což z něj dělá silnej level. Noah Slee kombinuje světoběžnictví s dotykem duše. Zdrtí vás jak haka all blacks, pohladí jak sametové rty.

DEF3 /CAN/

Pokud multi kulti, co třeba tohle? Rapper, co je doma v Kanadě, v žilách mu koluje čilská krev, jako dítě s rodiči procestoval a žil v sedmadvaceti zemích, včetně šesti let na palubě lodi… Jo, Def3 toho viděl opravdu dost, aby měl inspiraci na tři životy. Žádný div, že se vedle rapu realizuje i v EDM, jako vizuální umělec nebo hoblujíc ulici na skejtu.

ILLVIBE & MYER CLARITY /CAN/

Před dvěma lety vypustili do světa produkt „New From The Aliens“, který kolem nich vyvolal pořádný humbuk. Koncept jak kráva, nádoba, která je plná po pár skladbách, ale celým tracklistem se nafukuje do abstraktních rozměrů. Refrény, které ti duní v hlavě ještě pár dní po koncertě. Rodáci z Toronta brázdí mapu na turné Chrise Browna či Wiz Khalify.

OCTOPIZZO /KEN/

Jen pár stovek kilometrů od jeho domu bydlí krajané v proutěných chýších a žijí z toho, co jim příroda nabídne. Keňa není vyvoleným místem, ale umí se radovat z mála. Když se ti poštěstí být slavný, neotočíš se ke kořenům zády. Octopizzo hraje po celém světě, aby se domů vracel s bankovkami a zvyšoval HDP. Humanitární bojovník, který neodloží majkt do té doby, dokud uslyší o jediném hladovém krku.

…a tím to rozhodně nekončí. Pár jmen bude ještě brzy odtajněno.

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *