hledat

HH Kemp není jen festivalem zahraničních jmen. Jaké české hráče line up ukrývá?

Sdílej

CHAOZZ /CZ/

Legendární partička, která se po letech půstu opět přihlásila o slovo. Jejich loňský comeback dopadl na výbornou a letošní tour a nový singl je důkazem, že se opět ledy hýbou. Při jejich show na vás dýchne nostalgie a ukápne možná i slzička. Chaozz potěší nejen pamětníky, jejich hity jsou i po dvaceti letech aktuální.

PSH /CZ/

Kolem nich se dějí velké věci. Jejich desky jsou ostře sledovaným zbožím a v minulém roce okusili i zkoušku ohněm, když se kamarádi začali měnit v nepřátele. Vladimir518, Orion a Mike Trafik však nejsou z cukru a ustojí i zemětřesení v labelu. Skloňuje se nový dlouhohrající matroš a pražská smečka bude opět slyšet.

PAULIE GARAND & KENNY ROUGH /CZ/

Pod Ještědem před lety vzniklo něco, co mělo možná blíže k básním než k rapu. Dvě třetiny BPM však dokázaly, že není nutné si ujíždět na vulgarismech a ukazovat před kamerou na každém rohu jen široká ramena. Publikum je miluje, jejich skladby lámou rekordy ve sledovanosti. Paulie navíc maká na nové desce, která je již nyní ostře sledována.

BOYBAND /CZ, SK/

Satirický název od tváří, které se již dlouhé roky baví rapem. Když se Idea a Boy Wonder zapálili pro společný projekt, jejich debutový nosič byl označen rovnou „Best Of“. Také druhá deska „Galapágy“ nabídla ironii, punchlines a doposud neprobádaná témata. Nový materiál je v nedohlednu, ale i známé věci fungují i po letech a Boyband bude opět dostávat publikum do varu.

REST /CZ/

Kdysi vládnul rýmům z hlavy a své formaci Divnej Postoy. Ta léta už jsou ale pryč, stejně jako nevybouřené mládí. Rest udělal tečku za svými dvěma sóly a letos vydal po delším půstu „Restart“, před kterým si prošel očistným procesem ducha i těla. Zdravý životní styl, cvičení, stop alkoholu a dalším zbytečným aktivitám. Už asi tušíte, proč se jeho nové album jmenuje, jak se jmenuje.

JAMES COLE /CZ/

Král tuzemských pseudonymů, intergalaktický kapitán, který velkou měrou ovlivňuje dlouhá léta celou naši scénu. I on prošel změnou, shodil pár kilo, začal nahlížet na věci jinak, ale k syrovému rapu se vrátil. Majitel charismatického hlasu a jedné z nejlepších flow. Stanley Kuffenheim je jen další barevně vykreslenou postavou, která mnohé zvukem vrací k počátkům Super Crooo. Mnozí ho nechápou, což mu ale nevadí. On je tím spasitelem, který vrátí českému rapu hlavu a patu.

MC GEY /CZ/

Už na samotném počátku si na něj ukazovali prstem. Byl prostě jiný a takový Kato třeba řekl, že Češi jeho humor prostě nedokážou strávit. Prapodivné verše plné abstraktních myšlenek se vymykají všemu zaběhlému, na co jsme v českém rapu navyklí. MC Gey vám jako jediný pošle s CD i chlupy z podpaží nebo vyrobí „Triko vod hoven“. I když je jeho poslední materiál „Rap-Life“ již dva roky starý, stále publikum baví.

PIO SQUAD /CZ/

Anděl na poličce? Za co? No stačilo po letech naběhnout opět do studia a nahrát „Stromy v bouři“. Nová deska, kterou si staří vykřičeli a mladí se ji snaží přijít na chuť. Králové z Jihlavy jsou opět ve hře a skloňuje se další dlouhohrajka. Do té doby ale Eurodel ještě stihne ukojit sólové ambice. PIO jsou artiklem, který se dlouhá léta na Kempu neodmítá.

REFEW, SHARLOTA & LUCAS BLAKK /CZ/

Tuzemská stáj Blakkwood je aktivní a úspěšná. Nebylo to hned, stálo to hodně práce a úsilí, ale vyplatilo se. Lucas Blakk už netahá jen v zákulisí za nitky a nevymýšlí merch, ale hraje i jako DJ. Záda bude krýt Refewovi, který pod jeho křídly našel zázemí po odchodu z Bigg Bossu. Na podiu nebude sám, bude tam i Sharlota, která si získá pozornost nejen hlasem, ale i vzhledem.

MODRÉ HORY + CHAMPION SOUND /CS/

V závěru minulého roku slovenští básnici oslavili deset let existence. Společných desek, dalších projektů či sólo zářezů bys nespočítal na obou svých rukou. Lyrik a Bene mají poslední matro postaveno na hudebních orgiích a na živo jim pomůže zaujmout fanoušky Champion Sound. Luxus Clan je specifická porce lahodící uchu znalců a gurmáni si přijdou na své.

RENNE DANG & LERYK /CZ/

Ještě před pár lety se jednalo o mladou krev stáje Blakkwood, která však vyrostla v jednu ze stěžejních postav celého labelu. Renne Dang upgradoval v mladého muže, který si v hlavě srovnal své názory a začal svá moudra zvěstovat početnému davu. Jarní EP nabízí silné záležitosti, které jej staví do role budoucnosti české scény.

SODOMA GOMORA /CZ/

Králové tuzemského nevkusu, který se líbí v nejednom pokoji dospívajících posluchačů. Rodiče by je nejraději zavřeli a jejich hudbu vymazali z povrchu zemského. Řezník a DeSade provokují každou skladbou, jejich show doprovázejí nejen zvrhlosti, ale často se v davu objeví i nějaké to poprsí spokojené fanynky. Beaty, u kterých tuhne krev v žilách a hlasy, které byly vykloktány listry alkoholu a kamióny cigaret.

PROTIVA, PSYCHO RHYME & LUCAS BLAKK /CZ/

Čerství vítr do rozrůstající se stáje Blakkwood. Protiva už má něco za sebou a patří k černým koňům mladé generace, Psycho Rhyme dostal nedávno zelenou a musí veřejnost ještě přesvědčit. Pár silných skladeb již v báglu mají a fanoušci jim naslouchají. Mladá krev, co má hlad. Nevybouřené mládí, co chce energii vybouchat na stagi. A záda jim kryje boss labelu, který ví, jak se to dělat má.

…a tím to rozhodně nekončí. Pár jmen bude ještě brzy odtajněno.

Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz