Na dobrý rap si je třeba počkat

hledat

Google uctil 44. výročí zrodu hip hopu

Sdílej

Hip hop Doodle oslavuje 44. výročí legendární back to school party DJ Kool Herca, která se odehrála 11. srpna 1973 v noci v Bronxu a při níž tento DJ – zakladatel představil tančícímu publiku tzv. break. Prostřednictvím dvou gramofonů prodloužil instrumentální pasáže popových a funkových písní 70. let tak, aby lidé mohli déle tančit nový styl tance, který později vešel ve známost pod jménem breakdance. Poté přišli na scénu MCs a zbytek už znáte…

Interaktivní Doodle, kerým chce Google uctít toto výročí, se skládá hned z několika částí. Ustavujícími momenty hip hopu vás provede sám moderátor legendárního pořadu Yo! MTV Raps, Fab 5 Freddy, který zároveň namluvil i mixážní tutoriál. Poté si budete moci osahat mixážní pult se dvěma gramofony a pustit si ty nejvíc legendární beaty. Bude-li se vám dařit, odemknete si informace o dalších slavných jménech hip hopu.

Na Doodlu spolupracoval Google například s Lyorem Cohenem – současným globálním ředitelem YouTube Music, bývalým šéfem  Def Jam Records, Fab 5 Freddym – moderátorem epického pořadu Yo! MTV Raps, Cey Adamsem – výtvarníkem, bývalým kreativním ředitelem Def Jam Records a Prince Paulem, legendárním DJem a producentem. 

RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *