hledat

Google uctil 44. výročí zrodu hip hopu

Sdílej

Hip hop Doodle oslavuje 44. výročí legendární back to school party DJ Kool Herca, která se odehrála 11. srpna 1973 v noci v Bronxu a při níž tento DJ – zakladatel představil tančícímu publiku tzv. break. Prostřednictvím dvou gramofonů prodloužil instrumentální pasáže popových a funkových písní 70. let tak, aby lidé mohli déle tančit nový styl tance, který později vešel ve známost pod jménem breakdance. Poté přišli na scénu MCs a zbytek už znáte…

Interaktivní Doodle, kerým chce Google uctít toto výročí, se skládá hned z několika částí. Ustavujícími momenty hip hopu vás provede sám moderátor legendárního pořadu Yo! MTV Raps, Fab 5 Freddy, který zároveň namluvil i mixážní tutoriál. Poté si budete moci osahat mixážní pult se dvěma gramofony a pustit si ty nejvíc legendární beaty. Bude-li se vám dařit, odemknete si informace o dalších slavných jménech hip hopu.

Na Doodlu spolupracoval Google například s Lyorem Cohenem – současným globálním ředitelem YouTube Music, bývalým šéfem  Def Jam Records, Fab 5 Freddym – moderátorem epického pořadu Yo! MTV Raps, Cey Adamsem – výtvarníkem, bývalým kreativním ředitelem Def Jam Records a Prince Paulem, legendárním DJem a producentem. 

RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *