Na dobrý rap si je třeba počkat

hledat

Gambrz Reprs dostali na nové album hosty jako Daniel Rous nebo Petr Čtvrtníček

Sdílej
 
Gambrz Reprs měli vždy slabost pro blbou legraci. Potvrdili to mnohokrát v minulosti. Ať to byl anti female rapový singl Femail Rap, Venkov z desky Ministerstvo pro místní rozvoj nebo krvavá sága Nože, Gambrz si vždy hýčkali svůj provokativní přístup, u něhož jen málokdo dokázal pochopit, že se jedná o prostou neortodoxní srandu. Jejich nejvýraznější tvůrčí prvek se stal i podtitulem jejich nového alba, jež nese název Blbá sranda.
 
 
Už texty i cover pět let starého alba Ministerstvo pro místní rozvoj pracovaly se jmény nejrůznějších českých celebrit, herců, moderátorů a historických postav. Na desce Blbá sranda dovolili autoři známým tvářím expandovat i do samotné nahrávky a tisková zpráva doprovázející nový release se ohání jmény jako Petr Čtvrtníček, Daniel Rous, Luděk Sobota nebo Jiří Lábus. O co se jedná, pochopíte už na samotném začátku alba. Bez zajímavosti také není, že cover desky ztvárnil další mistr špatné legrace – Marty Pohl aka Řezník.
 
Většinu produkce a skrečů na novém albu má i tentokrát na svědomí DJ Maro. Skladby Pan Zvukař a Rebeka pro změnu produkoval nadějný Hepex. Pozitivní je, že zvuková složka, stejně jako flow všech zúčastněných, zůstává sympaticky neúhledná a punková. I přes zapojení hlasů řady známých jmen tu nemusíte hledat kalkul. 
 
 
Celá deska je hlavně exhibice svérázného smyslu pro humor, jímž tahle banda odjakživa disponovala: „Neuslyšíte o tom, že by vlastnili Rolexky nebo parkovali Bentley. Ani o tom, jak mohutně utrácejí v Dubaji. Tihle pánové vás spíš zavedou do temných barů na periferii Prahy, kde se vaří „párno“ a na stole tancují zfetovaní ministři kultury. Nevěříte? Věřte!" uvádí v typickém duchu tvorby Gambrz tisková zpráva.
 
Bez zajímavosti také nebyl křest desky, jenž proběhl 21. října v Rock Café za účasti tří stovek návštěvníků, přičemž samotné CD křtil alkoholem herec Daniel Rous. Jako další následuje vystoupení v ústeckém Činoheráku 24.listopadu za podpory ještě blbější srandy v podání Sodoma Gomora.
 
Album Gambrz Reprs – Blbá sranda je venku a můžete si ho poslechnout na YouTube kanálu kapely.
 
 
Zdroje: tisková zpráva
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *