hledat

Fejbs: Poznala jsem, že když se k hudbě chovám zodpovědně, tak si ke mně lidi cestu najdou

Sdílej

Stejně jako loni jsi hrála na vedlejší stagi, ale jestli si dobře pamatuji, tak před rokem tam bylo mnohem méně lidí, mezi kterýma byli i Separ s Tinou. Letos si tam měla celkem slušnou podporu. Cítíš nějaké zadostiučinění nebo se dá hovořit o progresu?

Určitě cítím progres. Já jsem tam šla minulý rok s tím, že jsem ani pořádně nevěděla, kdy hraju. Nejprve jsem měla jít někdy kolem desáté hodiny, potom najednou až o půl dvanácté, což mě zaskočilo. Byla jsem mírně opilá a dala jsem to s nezodpovědností. Tento rok jsem si řekla, že nebudu moc hulit a pít a dám to. Bylo mi jedno, jestli všichni budou u hlavní stage, ale dám to tak, jak chci já. Lidi se ale objevili a já jsem pocítila tu změnu, že když se k tomu chovám zodpovědně, tak i ty lidi si k tomu cestu najdou.

Určitě ten větší ohlas z řad fanoušků způsobila i nová deska, kterou máš chvilku venku.  Myslíš si, že bez pomoci Kaliho by nevyšla, nebo vyšla mnohem později?

Asi by mě k tomu nikdo tak jako Kali nedokopal. Kdybych to měla dělat na náklady druhých lidí, kteří by z toho měli pak nějaká procenta, tak to asi nedám, protože nejsem zase až tak aktivní. Našel si mě však člověk, který mi to CD zaplatil, což mě namotivovalo. To už jsem musela dát. (smích) Kdyby mi Kali nepomohl, tak to CD nevydám…

A jak vnímáš fakt, že ohlásil konec kariéry? Nebude to pro scénu velká ztráta?

Podle mě si to, v uvozovkách, zaslouží, protože má za sebou hodně roků v rapu, a já věřím, že to není nic jednoduchého. Myslím si ale, že ještě přijde čas, kdy něco vydá…

Scéna tě zpočátku začala registrovat pár refrény. Kdy se to zlomilo, že jsi chtěla být aktivní a rapovat sama za sebe?

Měla jsem za sebou těžké období a nejprve jsem to nebrala zase až tak vážně. Potom jsem vyzkoušela několik zaměstnání a řekla jsem si, že do takových prací chodit nechci a chci dělat hudbu. Namotivovala jsem se, že budu rapovat, i když ty lidi to nebrali ze začátku moc vážně, když jsem do té doby jen zpívala. Musela jsem tomu dát tu striktnost, a potom už to šlo tak nějak samo…

Trnava je velkou baštou slovenského rapu. Nemohlo mi uniknout, že se Torula rozhněval po tvém video rozhovoru a začala na sociálních sítích lehká verbální strkanice. V jakém to je nyní bodu? Dokázali jste si to vyříkat, nebo to stále neutichlo?

Zatím se spolu nebavíme a mě to i mrzí, protože jsem neřekla nic, co by nebyla pravda. Na druhou stranu jsem si řekla, že to byl můj první rozhovor, možná jsem říkala věci, které jsem říkat neměla. Je mi líto, že to pochopil jinak, než jak jsem to myslela já. On byl zapletený do něčeho, do čeho nemusel. Chvilku jsem si o sobě dokonce myslela, jsem ta nejhorší a opravdu jsem já tou zlou, ale pak jsem se z toho vyspala. Jsem ráda za ty, kteří na mě p******i, protože teď vím, na jaké straně a na jaké vlně undergroundu chci být.

Ženský rap je v Československu nedoceněnou záležitostí a mnozí často říkají, že rap v sukni nemá koule. Když bych to vzal z pohledu tvé země, tak tu máme Tinu, Aless, Simu nebo občas vykouknou holky z Predstavy. Proč právě ty jsi strhla tu pozornost na svou stranu?

Já jsem k tomu vůbec nepřistupovala s nějakým záměrem. Prostě jsem tak žila a žiju stále. Nikdy jsem například nenosila sukně, protože jsem se kamarádila hlavně s klukama, a žila jsem si takovej ten raplife. Byly to prostě momenty, které by se měly dít chlapci, ale děly se ženě, proto jsem byla tak vychovaná.

Máš za sebou debutové album. Jak jsme již vzpomenuli, velkou měrou ti pomohl Kali. Je ten disk pro tebe hnacím moterem, aby vznikl další? Máš v hlavě plány do budoucna?

Hned potom, co jsem tu desku vydala, jsem začala dělat tři singly s některými lidmi. Mám plán dělat na další desce a chci, aby vyšla, ale dám tomu tak rok a půl pauzu. Nechci to vydávat na sílu a dělat nějaký byznys. Já ani z tohoto CD nemám zase až tak peněz, jak si někteří lidi myslí. Kromě hudby nic nedělám a zaplatím si to, co potřebuju. Peníze navíc zase dávám zpět do hudby a věřím, že to je dobrá investice. Jsem ale namotivovaná a hudbu budu dělat dál.

Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?