Na dobrý rap si je třeba počkat

hledat

Eminemovi se nelíbí chladné přijetí LP Revival. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat

Sdílej
 
Na jedné straně zaznamenalo album Revival úspěch, když se stalo jedničkou v žebříčku Billboard 200 a vyneslo Ema na pozici headlinera festivalu Coachella 2018. Stejně tak ale obdrželo ze všech jeho dosud vydaných major releasů nejmenší prodeje v prvním týdnu a z úst kritiků si odneslo rozporuplná hodnocení, jejichž průměr vyčíslil známý server Metacritic kolem padesáti procent.
 
Eminemova odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, když se rozhodl zremixovat skladbu Chloraseptic, v jejíž původní verzi na albu se objevil Phresher. K remixu se připojil ještě 2Chainz, jehož účast čekala řada fans již na samotném LP Revival. Ke společnému tracku ale došlo až dodatečně. Zajímavé také je, že z oficiálního kanálu byl remix později stažen, proto si níže vypomáháme neoficiálním odkazem.
 
 
Ve třetí sloce Eminem reaguje typicky divokým způsobem na chladné přijetí jeho nahrávky prakticky ještě před tím, než vyšla: „Walk on Water tě sere. Čubko, vyhul mě. Vidíš tracklist a máš jasno dřív, než si ho poslechneš." Stejně jako bylo naivní očekávat čistě hiphopové album, musel i Em počítat s bouřlivými reakcemi. Například redaktor Aaron McKrell z magazínu hiphopdx.com v komentáři k remixu poznamenal, že Eminem poněkud ztrácí sebereflexi a spíš než bouřit se proti strojům by si měl oddechnout a přehodnotit směřování jeho kariéry.
 
Kritici nemají v kontrastu s Eminemovými skalními fans až tak velký problém s těžce popovým tracklistem, jako spíš se samotným zpracováním. Pro řadu recenzentů je nezkousnutelné Shadyho typické ostré a důrazné frázování, které do měkkých, popových instrumentálů jednoduše nezapadá. Jiní mu zase vyčítají opírání se do prezidentského úřadu Donalda Trumpa, rsp. příliš mělkou argumentaci, která může obstát jako (pro Ema typická) kontroverzní zábava ale nikoli jako seriózní politický komentář, jenž si po jeho freestylech před vydáním Revival leckdo sliboval. Například v denících The Independent či USA Today ale Marshallovo nové dílo obdrželo celkem vysoké hodnocení. Řada hodnotitelů také poukazuje na textové kvality alba a důvtipné slovní hříčky.
 
Pokud se řadíte do tábora spokojených, dodatečně přikládáme videoklip k pilotnímu singlu Walk on Water, který je již pár týdnů venku, ale věnujeme se mu teprve nyní.
 
 
Zdroje: genius.com, hiphopdx.com, metacritic.com, billboard.com
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Už jsi četl?