hledat

Ektor za pomoci své matky a celé řady tuzemských tváří pokřtil svou novou desku Marko

Sdílej

Hned na začátku března jsme mohli být v matičce Praze svědky několika rapových akcí, ale tou bezpochyby největší událostí byl křest sedmé studiové desky „Marko“. Ektor si pro nás přichystal celou řadu významných hostů, ale ne všichni dorazili. Rytmus nakonec z důvodu nemoci chyběl, ale i tak přítomní nebyli ochuzeni o zajímavý zážitek.

Forum Karlín nabízí zajímavé prostory s kapacitou v řádech tisíců, což je více než dostatečné pro velký tuzemský koncert. Ne vždy se ho podaří zaplnit takříkajíc „po strop“, což byl příklad i tohoto večera. Vyprodáno rozhodně nebylo, ale také tu rozhodně nebylo prázdno. Mile překvapen jsem byl různorodostí návštěvníků. Nejen věkovou, neboť v publiku bylo možné potkat jedince atakující hranici půl století, ale i jedince, u kterých bychom mohli pochybovat o hranici, kdy je u nás vydáván občanský průkaz.

Velikost této události při jejím plynutí lehce srážel fakt, že publikum bylo při show poněkud statické. To však nebyl problém Ektora, který držel laťku pořád vysoko a nebyl pochyb o tom, že se jedná o jednoho z nejlepších rapperů na naší scéně. Při pozorování publika bylo očividné, že dokáže slyšet na největší hity. Když zazněly zásadní „bangery“, kotel vřel, ale o pár dalších desítek vteřin byl klid.

Sedm vydaných desek nabízí možnost širokého výběru skladeb. Kromě věcí z nového alba jsme zaslechli i věci staršího data. Ektor nezapomněl zmínit, že už je na scéně více jak čtrnáct let, přestože ho mnozí registrují až později. Jeho schopnosti zafungovaly skvěle a byly znát i zkušenosti. Nejedná se o jméno, které ještě není otrkané.

Technická vybavenost jeho rapu byla představena nejen ve formě acapell, kdy dostával publikum do varu, ale i známé sloky fungovaly jako chorály. Světelný doprovod byl taktéž připraven dobře, jen v zadních řadách prostorů už to bylo horší se zvukem. To bylo však dáno faktem, že nebylo naplněno návštěvníky po strop a v takovém prostředí se pak hůře pracuje. Příjemným překvapením byl i začátek show, neboť návštěvníci začali konzumovat show na čas. Kvitujeme i samotný křest desky v doprovodu jeho maminky.

Lehké zklamání nabízely speciální VIP sekce, které spolu s cenou nabízeli sice lepší výhled na hlavní pódium, ale čekal bych i nějaké zázemí na sezení či lépe řešený bar. To je ale také výsledek faktu, že se nejednalo o standardní klub, nýbrž prostory určené především proto, aby splnili možnost uvítat co nejvíce fanoušků. Na české poměry pak můžeme hodnotit dojmy z tohoto křtu pozitivně, i když v kontextu se zbytkem světa tomu chybělo možná něco navíc. Ektor dále důstojně drží prapor tuzemského rapu a dle různorodé návštěvnosti má sílu a potenciál zaujmout více věkových kategorií.

Mr. T

Titulní foto: Vojtěch Mervart 

Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz