Na dobrý rap si je třeba počkat

hledat

Editorial 1/2016: Konec beefu Lil Wayne vs. Birdman? A byl vůbec nějaký?

Sdílej
 
Weezyho beef se šestačtyřicetiletým spoluzakladatelem Cash Money se týkal odmítnutí jeho desky "Tha Carter V", jejíž vydání se v důsledku toho zpožďuje. Lil Wayne ve starším tweetu označil za strůjce problému Birdmana a jeho label, přičemž prohlásil, že chce vydavatelství opustit. Podle jeho slov to však není tak snadné a neworleanský třiatřicátník se tehdy posluchačům několikrát omluvil za dlouhé čekání. Řekl dokonce v minulosti, že se cítí být vězněm.
 
Nyní, jak se zdá, je všechno zapomenuto. V uklidnění situace má podle serveru hiphopdx.com hrát roli louisianský rapper Mack Maine, s nímž se Weezy a Birdman objevili na společném snímku z Drakeovy oslavy nového roku. Součástí fotografie byl vzkaz, že oba protagonisté chtějí po více než roce celý spor ukončit. Přitom ještě v červenci tekly internetem i takové konspirace, že Young Thug a Birdman měli v úmyslu Weezyho zabít. 
 
 
Nedávalo by ani smysl, kdyby rapper, jehož majetek se odhaduje na 140 milionů dolarů, nechal odstřelit svého oblíbeného koníčka kvůli osmi milionům, o něž se chtěl Baby D se svým chlebodárcem soudit. Otázkou je spíš, zda vůbec nějaký beef skutečně existoval. Weezy sice posílá fanouškům velké omluvy svým posluchačům za zpoždění "Carter V", na druhou stranu pro vydání desky dělá až příliš málo. 
 
Navíc ještě v prosinci přišla zpráva, že tým právníků, jenž měl Waynea v celém sporu u soudu zastupovat, pro změnu žaluje jeho samotného kvůli neuhrazeným poplatkům za jejich služby. Celá věc tak vzhledem k minimální motivaci obou interpretů a snadnému zametení pod koberec vypadá spíš, že se Weezy prostě zpozdil a Birdman přišel na to, jak to prodat. Nebylo by s podivem, kdyby se v následujících dnech ukázalo, že Cash Money "Tha Carter V" skutečně vydá. I tak se dělá marketing a "hereckého beefování" jsme dnes svědky na každém druhém rohu. 
 
A nebo se v následujících dnech zpráva ukáže jako mylná a my přece jen uvidíme zápas kohoutů na trestné lavici.
 
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *