hledat

Tags: ,

Dvoudílný tribute mixtape z tuzemské adresy vzdává hold anglickému velikánovi

Sdílej

V Southamptonu narozený DJ Format je možná uchu tuzemského posluchače nepříliš známým pojmem, ale na svém kontě má již zářezy, kterými by se chtěl pyšnit kdejaký tuzemský producent. Aktivní od roku 2003 a do jeho beatů vložili své sloky například Akil či Chali 2na z Jurassic 5. Mezi dva skalní lze počítat také české DJ´s Magiče a Wavezze, kteří pro něj nahráli dvoudílný tribute mixtape.

Ten byl zveřejněn třeba na holandském TheFindMag.com, ale záměrem autorů je především své dílo prezentovat v rodné zemi. Dvojitá dávka hudby nese název „Stealin´Format“ a je rozdělena do Diggers a Breakers části. První zmíněnou má na svědomí DJ Magič, tu dvou pak logicky Dj Wavezz. Zajímavostí je pak fakt, že DJ Format u svých prvních dvou alb použil spoustu československých samplů, což není veřejně známo.

„Potom, co jsme nahráli mix na Mixcloud, jsme se rozhodli nešířit mix mimo naší „sociální bublinu“, dokud nebudeme mít nějakou reakci od Formata. Ale on okamžitě zareagoval a byl z toho fakt nadšený. Rovnou jsme si i pokecali o těch samplech, poradil nám jeden československý, o kterém jsme nevěděli. Máme radost, že jsme se do toho pustili. Format se zdá být fakt otevřený, přející, skromný a pozitivní,“ zaznělo od spokojených autorů, které potěšil fakt, že jejich hudbu ocenil i ten nejpovolanější.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz