Na dobrý rap si je třeba počkat

hledat

Dj Krush objíždí vytrvale svět i v pětapadesáti letech. Jak se povedlo jeho poslední rande s Prahou?

Sdílej
Phillip v loňském roce navštívil  Indii, kde sbíral zvuky a různé nahrávky, které se staly inspirací pro jeho projekt. Výsledkem toho bylo nejen celé album, ale i dokumentární série. Materiály, které použil v albu i dokumentu, tvoří zajímavé kombinace  zpěvu Saskrtu, natočeného v Himalájích a bubnovani mnichů do drumandbassových linií, a nejen to. V tvorbě ho podpořili  výborný producent Profound a indický Mc Ixist, který sám na koncertu vystoupil. 
 
Sám Philip to popsal: "Indie se nedá nafilmovat, ale nikdy to nebude takový, jako když to tam prožíváš na plný koule." Po perfektním výkonu Dje Phillipa a obou mc’s už  nastoupil na pódium turntableovy král, na kterého všichni už netrpělivě čekali, Dj Krush.
 
Po letech opět zavítal do Prahy, aby zde předvedl svůj um a nepříliš starou nahrávku "Kiseki". LMB ovládl magickým setem oldschooloveho hip hopu, doplňeného o vymazlené samply, z jeho vlastní produkce. Dalo by se říct, že celý koncert by se dal přirovnat k astrálnímu výletu až na mléčnou dráhu a zpět. 
 
Japonský oldschooler, který měl ve své zemi první rapovou skupinu, svůj set tentokrát ladil do rychlejšího tempa, pečlivě poskládaného z tracku od exotických zvuku asijské jungle za doprovodu funkadelickejch kytar až po uklidňující, téměř meditační hudbu. 
 
Publikum přímo eskalovalo dobrou wibe, která se sálem nesla v příjemném duchu az k samotnému konci, kdy si Krush neodpustil kratší setík známých hitů od The Fugees a již jako tradičně zazněla i slavná píseň "Imagine". 
 
Dj Krush rozhodně patří mezi špičku svého oboru a jeho zkušenosti umí patřičně využít. Není divu ze, když se na scéně pohybuje už téměř 30 let, odkojil už na svem stylu jednu celou generaci.  
 
 Po koncertu ještě zahrál Dj Roxtar, který  celý večer  příjemné  zakončil  svižnějším setem, který jen dotvořil celkový dojem z večera jakožto  opravdu povedeného pražského koncertu na počest Krushova pětadvacetateho výročí jeho tvorby. 
 
Doufejme tedy, že se u nás funkční veterán s celou řadou studiových alb včetně pár týdnů staré dlouhohrající čerstvosti "Cosmic Yard" neobjevil naposledy a že se opět brzy budeme moci těšit na další jeho výlet do Čech.
 

Mirabell

RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *