hledat

Tags:

Dead Prez se stále vyjadřují k potřeným tématům. A co víc, s nimi i Sa-Roc

Sdílej

Rapová hudba může jít několika liniemi. Buď se vydá cestou rýmů pro rýmy a na této straně krajnice může převažovat bezduché plácání hlášek pro zábavu a relax, nebo nasedna na cestu větší zodpovědnosti a může obsahovat sdělení a hodnotu. Právě teď se zastavíme u druhého zmíněného příkladu.

J. Period, autor podepsaný pod songem „Soldiers“, se vrátil k myšlence, že hudba může být jedním z mála prostředků, které mají sílu bojovat s rasismem a může být kulturním pojítkem pro rozdělený svět.

Za příklad si vzal Neila Younga“ a jeho „Ohio“, což je jeden z nejdůležitějších protest songů americké historie, který se vrací k zabití demonstrujících vietnamských studentů národní gardou a také The Isley Brothers a jejich „Ohio Machine Gun“, kde zvedá výstražný prst na policejní vraždu dvou studentů černé pleti v Jacksonu v Mississippi.

Samploval právě naposledy jmenovanou kapelu, k bicím povolal Daniela Crawforda a za mikrofon postavil schopnou dámu Maimounu Youssef, nedávnou návštěvnici Prahy i Hip Hop Kempu Sa-Roc a Dead Prez, kteří se politickým a sociálním tématům nebránili nikdy. No, a výsledkem je hudba, co přežije více než jednu sezonu.

 

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Tagy:
Bobby

V okrsku bbarak.cz jsem službám rapové policie oddaný od roku 2003.

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *