hledat

Connecticut v tažení proti komerčnímu rapu

Sdílej

Trefně nazvané album Handshakes with Snakes vychází zrovna v době, kdy rap skutečně spřádá své vlákna s popovou kulturou a dostává se do hlubokých vod mainstreamu. Rapovat dnes může opravdu každý. Otázkou však zůstává, má dnešní rap někdejší kvality a obsah? Na tuhle a řadu podobných otázek ma Apathy ráznou odpověď. Ne.

Jakožto producent a emcee v jedné osobě má Ap veliký přehled o hudební scéně a v albu je jasně znát, že svůj rozhled nelimituje pouze na hip hop. Tudíž se můžete těšit na hromady samplů klasických skladeb. Výborným příkladem je titulní skladba alba Pay your dues, kde je refrén vysamplovaný z kombinace Diany Ross a Old Dirty Bastarda. Textově nezaostává ani o kousek. V hlavě mi utkvěla dvojice rýmů: "I ain’t just some old head, stuck in the old ways / but I just ain’t feelin‘ rappers that look like they go both ways" která skvelě sumarizuje co si o současném stavu naši kultury myslí.

Tracklist čítá velice slušnou řádku hostů, od klasických parťáků jako Celph Titled, Blacastan nebo O.C. až po méně předpokládané hostovačky od B-Reala nebo Ras Kasse, Velice zajímavé sloky servírují Twista a Bun B ve skladbě Moses. Poslechněte níže.

Tracklist:

1. Intro: An Army with Me…
2. Pay Your Dues
3. Amon Raw (f. Celph Titled & Pumpkinhead)
4. Rap Is Not Pop
5. Don’t Touch That Dial (f. Ras Kass & O.C.)
6. Charlie Brown (f. Oh No & Kappa Gamma)
7. Blow Ya Head Off (f. Marvalyss & Blacastan)
8. Attention Deficit Disorder
9. No Such Thing (f. Spit Gemz & Nutso)
10. Pieces of Eight (Give up the Ship)
11. Run for Your Life (f. O.C.)
12. Moses (f. Twista & Bun B)
13. Handshakes with Snakes (f. Sick Jacken, B-Real & Mariagrazia)
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?