hledat

Co ukrývá duo Coup? Aktuálně silná jména německé scény

Sdílej

Xatar je velmi rázný floutek, který za hranu zákona chodí asi tak často jako ty do marketu pro rohlíky. Rodák z Iránu si svůj pseudonym zvolil podle starého kurdského dialektu a jeho přezdívka znamená nebezpečí. To vskutku sedí, neboť i on si v chladných celách německých vězení již měl tu čest posedět. Prvně to bylo v roce 2009, kdy se svými kamarády přepadl zlatem napěchovaný transportér. Interpol ho tenkrát dopadl až v dalekém Iráku. Jeho nevybíravá tvorba již taky několikrát narazila, příkladem je rok 2010, kdy vláda zakázala distribuci alba „Alles oder nix“. 

Haftbefehl na tom není o moc lépe. V roce 2007 musel uprchnout z Německa, aby se vyhnul stíhání. Ve svých textech je mnohdy více než radikální a na paškál si často bere židy. I on má kořeny mezi Kurdy a jeho flow je tomu důkazem. Mezi jeho nejsilnější nosiče patří album z roku 2014 „RUssisch Roulette“ a mixtape „Unzensiert“ z roku 2015.

A o čem tedy je jejich společné dílo „Der Holland Job“ obsahující 13 skladeb? Dne 29. července vám autoři do distribuce předali jednoduchý návod, jak utéct z německých věznic a pokračovat dál v nezákonných aktivitách. Tematický obsah si hodně bere právě z roku 2009, kdy byl Xatar zatčen. Celý projekt bude doprovázet i sada videoklipů, která se však u našich sousedů neshledává příliš s pochopením a je možní, že budou po zveřejnění ihned blokována.

Deska je akční jak kultovní bijáky z osmdesátých let a Xatar i Haftbefehl berou plyn pěkně od podlahy. Oba mají rádi zajíždět do detailů a posluchači tak nabídnou něco, co normálně k dostání není. Beaty jsou na vysoké úrovni a je nutno uznat, že autoři vybírali skutečně dobře. Je zřejmé, že se nám tu hlásí velký adept na německé album roku. 

Tracklist:

01. Tret die Tür ein
02. 500
03. Gib Geld
04. Ich zahle gar nix
05. Paranoid
06. Kanack
07. Gib ma her
08. Tach Tach
09. Zwei Rolys pro Arm
10. Alles Kebap
11. Lauf der Dinge
12. Sie killt für mich
13. AFD
 
RUKAHORE_SHOP_BANNER
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *