RUKAHORE_SHOP_BANNER

Metan Hip Hop Fest s Phi Life Cypher bližší informace!

Největší podzimní hip-hopová akce na severní Moravě se nezadržitelně blíží a my vám přinášíme první bližší informace. V pátek 28. října 2005 proběhne v Ostravě v hale ČAS (bývalá hala Tatran) druhý ročník hip-hopového festivalu METAN HIP HOP FEST. Letos rozpumpují publikum celkem čtyři kvalitní kapely. Hlavním tahounem celé akce jsou monstrózní černoši z Velké Británie – Phi Life Cypher, kteří jsou v České republice velice dobře známí a českým publikem velmi dobře hodnoceni. Další kapelou, která se objeví na pódiu ostravské haly ČAS jsou anglicko-američtí The Regime, kteří v posledních měsících zažívají značný nárůst popularity. Coby kapela se objevili např. na novém albu kapely Cherry Hill, jejíž frontman NI je taktéž členem The Regime. Za slovenské sousedy budou bojovat dnes už legendární Kontrafakt, kteří se v Ostravě objeví již po třetí. A konečně poslední z vystupujících – ostravsko-bohumínští Ye-Den a 1 se přijdou pochlubit se svým zbrusu novým materiálem. Výčtem kapel však akce nekončí, celý METAN HIP HOP FEST bude provázet bohatý doprovodný program, od break dance exhibice, přes velkoplošnou videoprojekci, žonglování, až po party-hit‘s show, o kterou se postarají přední DJ’s ze severní Moravy. Vstupné na akci je hodně lidových 150,- korun v předprodeji, která probíhá např. v hip-hop shopu Queens (Ostrava), dále v Titty Twisteru (Ostrava/Olomouc), v ostravském klubu Boomerang (Ostrava) či v klubu Marley (Ostrava). Pokud si koupi lístku necháte až na poslední chvíli, zaplatíte na místě 200,- Kč. ČAS aréna je umístěna v samém centru Ostravy a je velice dobře přístupná (tramvaj, trolejbus). U haly je k dispozici velké parkoviště. Bližší informace o spojení se objeví brzy na webu www.metancity.com.

Informace o kapelách:

Phi Life Cypher

Trio Phi–Life Cypher (PLC) tvoří dva MC´s, Si-Philli a Life, jejichž mistrovský projev doplňuje za gramofony precizní prací Dj Nappa. Jejich doménou jsou jednoznačně živá vystoupení, ve kterých patří k nejlepším v oboru. Pojďme se o nich tedy dozvědět něco víc. PLC se formují roku ’96, ale další dva - tři roky nuceně přešlapují na místě. Mluví se o nich sice na plné obrátky, ale prvním, o co se můžou opřít a odrazit směrem vpřed je až finále soutěže Talent 2000 Tima Westwooda a následné zapsání do historie ostrovního posse rapu účastí na Skitzově hymně “Fingerprints Of The Gods“ . Svět je ale plný paradoxů, a ten rapový obzvlášť, místo aby se o ně strhl boj, nedělo se vůbec nic. PLC sršeli tvůrčím přetlakem, ale než se konečně potkali s DJ Vadimem a zakotvili u jeho labelu Jazz Fudge, nebylo jim přáno cokoliv vydat. Pak už to ale šlo ráz na ráz. Závěr roku ’99 konečně přináší album Millennium Metaphors, jenž udivuje posluchače i kritiku dodnes. Tedy s výjimkou ukhh.com, kde jim vyčítají, že zní moc americky. Kapela si z toho ale nic nedělá a jede si dál svoje. Po dalším singlu a následných neshodách se u JF poroučí a pakují se směrem Zebra Traffic, kde působí dodnes a postupně tu vydali několik singlů a album, ke kterému Life přidal i dvě alba sólová. Nejvíce rozruchu v této kapitole kariéry natropili limitovanou edicí singlu “Bush & Blair“. Nosič, jehož datum vydání a vyprodání jsou shodná. Nosič, který pranýřoval dva světové vůdce tak trefně, že ho britské rádio BBC zakázalo svým DJům hrát z obavy před reakcí potrefených politických hus. Ještě zajímavějším momentem jejich kariéry byla epizoda s Gorillaz. Do chvíle, kdy byl do projektu přizván jako hlavní producent Dan The Automator, měli být Phi-Life comixovými rappery. Jenže Dan bere za mikrofon Del The Funky Homosapiena a PLC ostrouhali. Možnost vyzkoušet si naplno, jak by jim to spolu notovalo, měli jedinkrát. Del nelétá letadlem a na předávání prestižních cen British Awards ’02, tedy Phi-Life ochotně zaskočili. Jak je jejich dobrým zvykem, roztrhali mikrofony na kusy a o jejich verzi pecky “Clint Eastwood“ se mluví do dnes.

The Regime

The Regime je nadějná americo-anglická kapela, která vznikla před necelým rokem v hlavním městě naší republiky. Proč americko-anglická a proč v Praze? Dle slov prvního ze dvou MC´s kapely The Regime, Emdeeho k domu došlo asi takto. Před několika lety přijel Emdee a rok po něm i nynější DJ kapely DJ Tuco do České Republiky. Oba se velice dobře znali z jejich rodného města Reading ve Velké Británii, kde také proběhl jejich první kontakt na jednom z hip-hop mejdanů, které pořádal DJ Tuco. Kluci spolu začali spolupracovat a pokračovali v ní i po příjezdu do České republiky. Společně vystupovali v naší zemi a dokonce i v Itálii, kde Tuco žil také nějaký čas. Ke dvojici Emdee a Tuco se po jednom vystoupení v pražském klubu Sabotage připojil i frontman hip-hopové kapely Cherry Hill – MC z Bronxu – NI. Vzájemně jim byl jejich styl velice blízký, a tak si řekli, že by nebylo špatné spojit síly a ukázat světu jak zní americko-anglický rap z Prahy. Ve trojčlenné sestavě Emdee, NI a DJ Tuco nyní pracují na nových věcech. První z nich by měl být singl Change the Channel, o který se produkčně postaral přední český producent DJ Wich. Druhá zásadní věc by se měla objevit na novém albu Indy & Wiche, kde si The Regime zahostovali v tracku Out of the Fire Pt. 2. Kapelu jsme měli již mockrát možnost vidět na koncertech po celé České republice a 28. října se poprvé představí i v Ostravě na akci METAN HIP HOP FEST. Ten, kdo má rád kvalitní rap, by si tuto akci rozhodně neměl nechat ujít!

Kontrafakt

Kontrafakt je jedna z nejznámějších a nejkvalitnějších slovenských hip-hopových kapel. Trojice Rytmus, Ego a Dj Aneška hrdě reprezentuje své město – Piešťany a již řadu let maká na svém a po svém. Za posledních pár let si Kontrafakt našli obrovské publikum, které je prostě miluje a je nutno dodat, že právem. Kapela má za sebou maxi CD s názvem Dáva Mi, stejně se jmenuje taká 12” vinyl, který vyšel v roce 2003. O rok později Kontrafakt vydali své první oficiální album, které dostalo příznačný název E.R.A. a vyšlo na labelu Sony Music Ent.. V roce 2005 se Kontrafakt představili spolu s živou kapelou na svém MURDARDO MULANO TOUR 05 a o prázdninách se v té samé sestavě (Kontrafakt+živá kapela) objevili na Hip Hop Kempu 2005. Kontrafakt nespí ani teď a chystají nové videoklipy, DVD k již zmiňované MURDARDO MULANO TOUR 05 a svoji vlastní značku oblečení Rocco Szarközy.

Ye-Den a 1

Jediná aktivní ostravská kapela Ye-Den a 1 působí na scéně řadu let. Kluci G-Money, Daz a Dj Bussy již nějakou dobu připravují své debutové album, kdy se však objeví, nikdo neví. Pro ty, kteří nikdy o kapele neslyšeli, je tady sekce download na webu www.metancity.com, kde si můžete stáhnout několik jejich songů. Více informací na METANCITYwww.metancity.com.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná