Zpívá, píše, hraje na bicí a debut jí produkuje DJ Premier. Seznamte se s Torii Wolf

Jay-Z, Common, Dynasty... DJ Premier (na)pomohl v minulosti k úspěšné kariéře nejednomu interpretovi, jenž si dnes může hodit před jméno titul: legendary. Pokud šlo o podporu zpěváků, držel se někdejší člen Gang Starr obvykle stranou. Možná proto vzbuzovalo vždy menší pozdvižení, když Preemo produkoval songy Christiny Aguilery, Janet Jackson, Craiga Davida a dalších mimožánrových interpretů. Že si však nestor jazzových samplů nezakládá jen na krocení slov ve čtyřech taktech, potvrzuje Torii Wolf - jeho nová vokální zbraň, o níž jsme se krátce zmínili v květnu.

 
I když je pro hudební průmysl Torii Wolf neznámou tváří, na poli samotné tvorby oplývá dostatkem zkušeností, aby mohla konkurovat nejedenomu kolegovi z branže. Kromě základního poslání, jímž je v případě newyorské rodačky zpěv, je také schopná textařka, kytaristka a hráčka na bicí. Otázkou však je, jestli tohle všechno (plus pozornost DJe Premiera) stačí k nastartování muzikantské dráhy.
 
Premier o Toriiných schopnostech na svém blogu nepochybuje. "Torii má neskutečně divnej a zkaženej styl. Připomíná mi Bjork nebo něco podobnýho. Je hodně všetranná a jedinečná. Píše, zpívá a je rozená kytaristka, která zvládá i bicí. Ale rozumně řečeno, nemá žádný přirovnání. Torii je úplně jiný místo," stálo v tiskové zprávě při květnovém představení interpretky na Preemově blogu.
 
 
Tehdejší příchod nového koně doprovázel i singl 1st, kde museli skalní fanoušci nutně zaregistrovat několik odlišných postupů v rámci Preemovy tvorby. Žádné trhané samplování, ale melodická linka, chytlavý (i když typicky mlátivý) rytmus a decentní scratche několika Evidencových hlášek. S tím se také pojí zajímavá informace, že Preemo bude kompletně produkovat i Toriin chystaný debut Flow Riiot a jedná se zároveň o první "nerapovou" desku, kterou si v rámci své diskografie zkusí.
 
Nyní se dvojice Torii Wolf a DJ Premier hlásí s prvním videoklipem Shadow Crawl, jenž se svým pojetím více blíží zvuku, na který jsme u Preema zvyklí.
 
Co na Torii říkáte? Nemám sice problém se připojit k zástupů fanoušků, kteří nepřestávají volat po společné desce s Petem Rockem, na druhou stranu možnost odpočinout si u trochu jiného rybníku, byť se stejně divokou hladinou, se zatím nezdá úplně k zahození...
 
 
Zdroje: djpremier blog, pitchfork.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná