Vladimir 518 představuje ve třetí epizodě cyklu "Kmeny" své domácí hřiště

Dokumentární cyklus Kmeny, vznikající v koprodukci České televize a Yinachi, již uvítal na televizních obrazovkách zástupce z řad punku a hooligans. Ve třetí epizodě ze šestnáctidílného cyklu se představila subkultura, jež je spoluautorovi pořadu Vladimirovi 518 zřejmě nejbližší. Dalším střípkem do pestré palety subkultur naší společnosti se stal rap.

Režie třetí epizody se ujal Bohdan Bláhovec, jenž se tak zařadil mezi desítku režisérů, kteří se na tvorbě dokumentu Kmeny podílejí. Samotná epizoda více než ucelenou subkulturu definuje rap z pozice pražského labelu BiggBoss, jehož leaderem je právě Vladimir 518. Zda je tato interpretace dostatečně objektivní i vůči přespolním autorům, necháme zhodnotit publikum. Pravdou zůstává, že majoritní podíl na podobě dokumentu mají stejně jako v případě snímku Česká RAPublika z roku 2008, pražští interpreti. 
 
Sám Bohdan Bláhovec obhajuje toto rozhodnutí slovy: "Vyrůstal jsem na PSH a periferně je celou dobu sledoval. V jistém bodě jsem možná začal vnímat jejich fungování jako nutné promazávání cirkusové mašiny a chtěl tedy nahlédnout dovnitř. Potěšilo mě, že uvnitř se stále nacházejí obyčejní lidé. Ten film je více o definici rapu z pozice Bigg Bossu než analýzou subkultury obecně. Osobně si myslím, že to nevadí, a že to byla jasná i logická volba."
 
Kromě Vladimira 518, který v dokumentu zaveršuje nejeden rým věnovaný jeho smečce, potkáme i další členy labelu. Nejzajímavěji jsou ale ztvárněni Refew s Orionem, na nichž výborně vynikne kontrast mezi mladou a starší generací žánru.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná