Velký bratr tě sleduje. Buffalo Black ví, o kom je řeč

Kdo četl výborný román George Orwella "1984", z něhož pochází legendární hláška: "Velký bratr tě sleduje," si bude pravděpodobně pamatovat i méně legendární ale mnohem důležitější heslo románu: "Ten, kdo ovládá minulost, ovládá i budoucnost. A ten, kdo ovládá současnost, ovládá i minulost."

 
Antiutopický román uznávaného autora první poloviny 20. století tehdy odkazoval především na "neviditelnou" totalitu, jejíž způsoby zásahů do svobody jedince jsou ve společnosti všeobecně přijímány, uznávány nebo přímo podporovány. Přesuneme se nyní zpět do současnosti, kde dallaský MC Buffalo Black představuje vlastní pojetí Orwellova námětu ve stejnojmenné písni "1984", jímž připravuje půdu pro své LP "Surilla".
 
Buffalo i v refrénu skladby čerpá z jedné z myšlenek své předlohy: "Válka je mír. Svoboda je otroctví," která se opírá v autorově pojetí o pohled afroameričana, jenž definuje nové století jako další etapu zneužívání černošské rasy ve prospěch mocných, přičemž nejdůležitějším mocenským nástrojem je v tomto případě policie. Z jakého důvodu však autor zapomněl připojit i třetí část hesla románu: "Nevědomost je síla", netušíme, protože i to patří k tématu, o kterém Buffalo Black hovoří. 
 
Na druhou stranu, kolikrát se v našem žánru do roka stane, aby se interpret inspiroval literární předlohou? Přiléhavě depresivní produkce skladby se ujal Ray Carter. Režii neotřelého, sugestivního vizuálu si pak vzal na starosti Jeremy Biggers. Samotnou skladbu si můžete zdarma stáhnout prostřednictvím přehrávače níže.
 
Album "Buffalo Black - Surilla" vychází 21. srpna.
 
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná