RUKAHORE_SHOP_BANNER

Tvrdá osobní výpověď emceeho, který vstal z popela

Hip hop má hlavně opisovat a zachycovat skutečnost a realitu. Ve špinavých ghettech, kde prodej drog a zbraní je často jediným způsobem obživy, vznikla reakce na okolí, kterou máme ve svém playeru denně. Barevný a hezký, hip hop se postupně odklonil od své podstaty jako zdělovacího prostředku a způsobu varování před nástrahami okolního světa. Avšak někteří hrdě drží vlaku reality dále a nebojí se jít s kůží na trh. Výpověď od cápka, co si říká Resa a fellil s Krok Speť si rozhodně zapamatujete.

Drogy jsou nedílnou součástí lidské historie od nepaměti. Proč má lidský tvor potřebu měnit své vnímaní světa je otázka, kterou nehodláme v tomhle článku zodpovědět. Spíše se podíváme na důsledky, které drogy dokážou přinést a vyslechneme si příběh, který svou brutální úpřimností mrazí na zádech. Mladý Resa se nestydí za svou minulost a nesnaží sebe ukazovat v pozitivním světle. Neglorifikuje svět drogově závislého, nelibuje si ve svých činech z minulosti. Podává realný obraz. Denní realitu lidí, kteří propadli drogám natolik, že nevědí jak ven. Resa svůj východ našel a dnes tluče s novým albem 180 stupnů, jakožto symbolem svého obratu.

Slovenského mladíka původem z Banské Bystrice potkáme dnes v Praze, kde jsme se před časem sešli k rozhovoru. Na ten si ještě chvíli počkáte, ale jednohubka v podobě brutální výpovědě by mohla na chvíli zahnat hlad po realním rapu. Produkci obstaral Neznámy Interpret, který převzal název někdejšího uskupení Krok Spet. Černobílý vizuál výborně dokresluje atmosféru a zdvojení hlavního protagonisty jen doplňuje obraz rozpolcení, který jsou drogy schopny vyvolat.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná