RUKAHORE_SHOP_BANNER

Talib Kweli: Beaty ke mně mluví, říkají mi o čem a s kým rapovat

Ano je to tak. Polovina dua Reflection Eternal a Black Star se chystá letos vypustit své šesté studiové album, které ponese název Prisoner Of Conscious.

Právě z připravovaného alba je pecka "Distractions", která se jako první dočkala vizuálního zpracování v režii Talibova dobrého přitele - Darryla Phillipse. Instrumentální část obstaral kalifornský raper a producent v jedné osobě - Oh No, jenž minulý měsíc vypustil spolu s Alchemistem nové album Vodka & Ayahuasca

Talib o skladbě řekl: "Před necelým rokem jsem tenhle beat dostal od jednoho z mých nejoblíbenějších producentů, Oh No. Říkal jsem si, že by byl ideální pro mé nové album. Během toho, co jsem beat poslouchal dokola a snažil se k němu napsat text, jsem si uvědomoval všechno rozptýlení okolo mě, jako je televize, Twitter nebo cokoliv jiného. Došlo mi, co ten beat po mě chtěl - abych napsal právě o rozptýlení. Beaty ke mně mluví. Říkají mi o čem rapovat, či koho si pozvat jako hosta." Nechal se také inspirovat událostmi z loňského roku. Jako jsou např. "Arabské Jaro" a hlavně hnutí Occupy Wall Street. Během jednoho z protestů byl právě tento klip natočen.

Pan Kweli v dnešních dnech nepracuje pouze na sólovce. Po dlouhých letech čekání se koncem loňského roku zavřel do studia spolu s Yasiin Bey a.k.a Mos Defem, aby tak pro nás mohli připravit druhé Black Star album. A to není vše, druhého pokračování by se mělo dočkat i Liberation ve spojení s Madlibem. 

Už v téhle chvíli (a to nejen kvůli Talibovi) je jasné, že letošní rok bude nabitý ze všech stran. K tomu se snad dá jen dodat "Is the year of BlackSmith"...

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná