Řezník se klipem vrací k soudnímu procesu

Horrorcore v Čechách je prostě na vzestupu, ne-li v současnosti na výsluní. Kromě několika průměrných kapel tu máme dominantní formaci, která udává tempo a směr. Sodoma Gomora, která sbírá každým dnem dalšího a dalšího sadomasorapového fanouška, nám letos nadělila desky „Éra Déra“ a „Ostatky Svatého Jidáše“. Kluci však neusínají na vavřínech a neustále chrlí nové a nové tracky nebo klipy. Polovička SG alá Řezník, již několik let nejkontroverznější postava tuzemského rapu, v posledních dnech opět dokazuje, že se nebojí zabodnout mačetu do obří vosí báně.

Loňského roku vypustil Řezník svou desku nesoucí název „Hudba u který se chcípá“, jejíž součástí byl i track „soudní proces“. Skalnímu fanouškovi nemohlo zcela jistě uniknout, že autor se opět vrací ke kauze započatou roku 2008 a svým ostrým jazykem opět otevírá již zhojenou ránu. Tehdy vyplul na povrch klip k tracku „konečný řešení“, kde se po boku Řezníka objevili i Hrobka a Pitva. Klip zasel u státních orgánů vlnu nevole a započaly mediální útoky a policejní šikana. Celá kauza vyvrcholila roku 2011 soudním procesem, kde byli všichni aktéři zproštěni obvinění a český horrorcore slavil ve velkém vítězství svobody slova. Před časem zase popudil veřejnost svými výstředními triky s motivy norského masového vraha Breivika.

Již zmiňovaný track „soudní proces“ dostal nakonec i video podobu. Řezník opět nekompromisně střílí kolem sebe v podmazu od PhoeniCZe. Samotný klip si vzal na starosti Marty Pohl za pomoci kameramana a střihače Lubomíra Krupky. Roli soudce v klipu přijal frontman kapely J.A.R. Oto Klempíř. Zda-li i tento klip vyvolá v justici vlnu nevole můžeme zatím jen spekulovat.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná