RUKAHORE_SHOP_BANNER

Revoluce v českých vizuálech? Desadův nový počin nenechá emoce u ledu!

Pokud právě obědváš, doporučuji ti dokousat a polknout, neboť stejně po shlédnutí přiloženého materiálu zřejmě polkneš na prázdno a nebo vyhodíš prvně rozžvýkané zase ven. K rukám se mi včera dostal poněkud nevybíravý vizuál, který opravdu nemá na české poměry příliš konkurenci. Více krve možná nepoužil ani Quentin Tarantino ve snímku Kill Bill a více pokořených žen v jedné scéně nemá na svědomí ani Robert Rosenberg. Pokud tě zajímá, jak dlouhá střeva v sobě ukrývá průměrná česká žena nebo kolik ženských rukou zůstalo Desadovi po natáčení tohoto klipu, jsi na správném místě.

Emoce budou kolem klipu lítat jako údery Bruce Leeho, neboť takto situovaný vizuál přiláká i lidi, kteří mají k rapu mnohdy daleko, jako měl Neil Armstrong k měsíci. No posuďte sami, kdo z vás by v létě vyrazil do Řecka na dovolenou a přivezl si takovýto suvenýr? „Vzniklo to tak trochu náhodou, tenkrát když Butchers Harem byli v Čechách, jsme se s Cumbloodem nějak domluvili, že se někdy pojedeme podívat na oplátku k nim. On žije v Aténách v Řecku se svou přítelkyní. No a když už jsem tam zamířil, tak jsem si říkal, že by byla škoda toho nevyužít a nenatočit tenhle klip. Vždycky je radost mít ve videu zahraničního hosta,“ dodává autor desky „Sádismus“.

Na klip takového obsahu jsem osobně v tuzemsku ještě nenarazil, i když se ke mně nedostalo třeba úplně všechno. Nebylo by vůbec žádným překvapením, kdyby nenechal pár horkých hlav v klidu a Desade tak vyšel po stopách svého parťáka Řezníka v soudních motanicích. Nerýsuje se další nádherná možnost ukázat, jak jsou české zákony děravé jako ementál? „Nemyslím si, že video je nějak přehnaný nebo tak něco. Původně to mělo bejt ještě horší! Myslím, že je to v pohodě. Nevím, kdo by mě za to měl soudit. (smich) Jestli někdo podá trestní oznámení za to, že jsem v klipu použil krev, tak já udělám to samé a podám trestní oznámení na Wese Crevena za použití krve a násilí ve filmu Noční můra v Elm Street apod,“ hájí svůj nový materiál.

Ne nadarmo nahlížejí zástupci světového horror coru do české kotliny na práci svých kolegů, neboť tuzemské vizuály z dílny ZNK cení nejen kousek od našich hranic. Klipy jsou propracované, poutavé a vskutku originální, a proto se nelze nezeptat, jak vznikal scénář i na tuto záležitost. „Scénář je moje práce. Něco jsem sepsal s tím, že to pak doupravím podle toho, co natočíme s Cumbloodem v Aténách. No a Cumblood navrhnul, že pojedem vysoko nad Atény, kde je ve skále taková ohromná jeskyně a hned vedle takovej úchylnej kostelíček ve skále. To místo oplývá kouzlem. Scházeli se tam satanisti, při jejichž obřadech zemřeli / byli obětováni asi 2 lidé. Zažilo také řádění sériového vraha, který zde taky zabil pár lidí. To místo bylo zasraně těžký najít, ale stálo to za to,“ je spokojen s místem natáčení. A co doprovázelo samotné realizování klipu?

„Jak jsme tak bloudili okolo jeskyně, vymetli jsme pastviny, kde jsme povraždili 8 ovcí a jednu krávu a jejich hlavy použili do klipu jako dekoraci. Další místo byl sklep v domě, kde Cumblood bydlí. Stará aténská zástavba z 20. let. Ve sklepě kromě obřích švábů, pavouků a jiný havěti byla taková skvělá strašidelná koupelnička. Jak vystřižená z nějakýho horroru, tak jsme ji využili,“ nastiňuje Desade místa, kde se celá věc natáčela. Dle videomateriálu, který máme možnost zhlédnout, mu asi krev nevadí, neboť se nelze domnívat, že by se jednalo o osobu, která se složí u doktora při pouhém odběru. „Krev je základ dobrýho klipu. Moje přítelkyně taky přidala ruku k dílu a vyrobila moc hezký pičovinky z tekutýho latexu. Třeba to rozpáraný břicho, ze kterýho se tahaj střeva, to je ono,“ dokazuje, že do práce na klipu se zapojila celá rodina. 

Je evidentní, že si autoři dali práci i s rekvizitami, kterých je v klipu celkem dost. Co s nimi ale po natáčení? Kam takové kýče putují potom? „Měl jsem půjčenou rakev. Tu jsem po natáčení vezl zpět do Nuslí a piča, z ničeho nic se mi vysral v autě zámek u kufru, na magistrále se mi kufr otevřel a rakev vyjela ven…..no to jste měli vidět toho povyku. Škoda, že tam chyběla kamera. Samozřejmě rakev v hajzlu a 8.000,- záloha v nedohlednu. Na všechny ostatní věci mám speciální místnost v bytě, která čítá i obrovskej mrazící box na věci, který by se v teple zkazili,“ objasňuje, kam míří všechny použité ostatky. 

Součástí zmiňovaného klipu je i nefalšovaný český pohřeb pojatý autorovým osobitým humorem. Nešlo se ho nezeptat, zda třeba neplánuje po rapovém důchodu přejít na dráhu mocipána funusů. Taková myšlenka morbidních rozloučení s pozůstalými by šla třeba na dračku obdobně jako verbálně nevybíravá knajpa v Dětenicích. „Díky za tip, ještě nad tím zauvažuju! Přiznám se, že na tom, bejt pohřebák, mě vzrušuje hlavně to, že každý ráno fasuješ chlast, abys ten den přežil a můžeš tím pádem jezdit nalitej! Bomba,“ dodává Desade.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná