Rap chce dělat jinak. První single je jinde. Danosť je zpět.

Prohlašovat v roce 2016, že rap budete dělat jinak zní jako slušná dávka alibismu od umělce, který propadnul poslednímu trendu a snaží se zoufale obhájit své počiny. Co však v případě, že se vám skutečně povede udělat něco jiného a zároveň zůstat věrný esenci toho, co děláte? A co když je to váš první singl z nového alba? Tak to si asi říkáte Danosť.

Uběhlo 8 let od prvního EP, které člen GR Teamu spáchal. Pamětníci mají tento počin uložen v hlavách velice dobře, neboť se jednalo o kvalitní rap, který si na nic nehrál. Po několikatýdenním natahování se dnes můžeme podívat, kam se první kroky sólové tvorby rapera jménem Danosť ubírají.

Album Fúzia bude kolaborací dvojice Danosť a G-Bod, která již v minulosti fungovala velice dobře. Slovní zásoba a kreativita, kterou Danosť předvádí již v první ochutnávce dáva tušit, že album skutečně bude "inde". G-bodovy beaty jsou výborným spojením nových trendů, které do hip hopu postupně vnikají s klasickou esencií, na kterou je generace odrostlá na jeho dostavadní tvorbě zvyklá.

Fúzia vychází 15. dubna, takže zbývá víc než měsíc času na lámání si hlav, zda Danosť dokáže překřeslit současné hřiště hiphopové kultury a zasadit trendové vlně těžký úděr. O potenciálu mluví i list hostů, který Danosť nastínil v rámci fotek na svém facebooku. Chybět by neměl Strapo, Idea, Vec či Čistychov. Chybět nakonec nebude i legendární emcee a DJ Vec.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná