RUKAHORE_SHOP_BANNER

První texty byly o konfliktech s otcem. Dnes spěje Pounds k flow srovnatelné s Army of the Pharaohs

Uprostřed osmdesátých let nebylo jednoduché se vyhnout zneužívání omamných látek, nebo jen důsledkům tohoto chování uprostřed uvolněné americké společnosti. Stejně na tom byl dvouletý chlapec z Rochesteru, jehož budou později někteří posluchači rapového žánru znát jako Poundse. Dokud tenhle vážný vyzyvatel s hlasem, s nímž by uspěl i u castingu na třetího Heavy Metal Kinga, nezačal brát svojí rapovou kariéru vážně, dělal všechno, co ho ulice naučila.

 
Poundsovi byly teprve dva roky, když se jeho matka, závislá na alkoholu a lécích, rozvedla s jeho původním otcem a znovu se provdala. Tentokrát za násilníka, který matku i její děti později opakovaně napadal. Nejde se pak divit, že malý chlapec si našel zálibu v rapovém žánru, který oba rodiče, a obzvlášť jeho nevlastní otec, nenáviděli. Učarovala mu jména jako 2Pac, Big Pun, Biggie, Nas, Mobb Deep, Jedi Mind Tricks nebo Rakim.
 
Jak Pounds vyrůstal, jeho texty vlastně popisovaly některá násilná střetnutí s jeho otcem. Ve výsledku se z teprve patnáctiletého mladíka stal bezdomovec. Nicméně se díky tomu seznámil s pravidly ulice. Jeho životopis je barvitý - má za sebou krádeže aut, prodávání shitu a další věci. Ulice ale naštěstí sehrála v Poundsově životě i významnější a pozitivnější roli.
 
 
Jak začal brát Pounds svojí muzikantskou dráhu čím dál víc vážně, vyneslo mu jeho úsilí vítězství v Battle Rap Competition, které pořádalo místní rádio. Pounds začal na úspěchu ihned stavět několika mixtapy a deskami. Jmenujme třeba Young Fat and Famous, Position of Power či 448 Grams. Prodeje jeho releasů se málokdy dostaly přes deset tisíc kopií za každou nahrávku. Přesto po jistou dobu patřil k nejrespektovanějším newyorským "lokálním talentům".
 
Jeho stále se rozvíjející portfolio dnes obsahuje několik zajímavých videoklipů a spoluprací, zejména s mladými talenty z Buffala - Conwayem a WestSide Gunnem. Sám Pounds disponuje skvělým hlasem, který bych zařadil spíš do laboratoří Reel Wolf nebo Enemy Soil. Je jen škoda, že v málokteré skladbě naplno prodá svůj potenciál, a někdy sklouzne ke stereotypní flow, která působí naříkavě. Rozhodně si ale umím tohohle těžkotonážníka představit v budoucnu coby posilu do hardcore kapel typu Army of the Pharaohs - pokud by maličko upravil róbu, jež je v porovnání s AOTP víc extravagantní.
 
 
Doporučujeme věnovat pozornost jeho EP Heavy Lies The Crown i EP Rules and Parametres, které vyšlo o halloweenské noci, a jež najdete k poslechu pod článkem. Nejnovějším přírůstkem z Poundsovy dílny je vizuál k tracku Francis Ford s produkcí od VHS, který najdete taktéž níže.
 
 
 
Zdroje: therealstreetz.com, discogs.com, 2dopeboyz.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná